Krzysiek Borek18.12.2015
Evernote zamierza uśmiercić Skitch, Clearly i aplikację dla Pebble

Wysiłki Evernote w racjonalizacji działalności oznacza, że niedługo pożegnamy się z paroma aplikacjami. Pomału możecie się pożegnać ze Skitch, Clearly i dedykowaną aplikacją dla Pebble.

Twórcy opublikowali tę decyzję z jednego prostego powodu, mają problem z zarobieniem odpowiedniej sumy pieniędzy, choć w tym roku 150 mln użytkowników zaczęło korzystać z ich aplikacji i rozszerzenia  Google Chrome. Zamknięto już 3 z 10 biur, zwolniono 18% siły roboczej i zmieniono nawet prezesa.

Skitch-940x588

Evernote wykupiło Skitch w 2011 roku i największa „niespodzianka” pomimo popularności aplikacji, jednakże nie zostanie usunięta na zawsze. Wersje dla Windows, iOS i Androida przestaną istnieć, choć odsłona dla Mac nadal będzie dostępna.

Producent zapewnia, że wiele funkcji znanych z interesującej aplikacji do adnotacji zdjęć/zrzutów ekranowych znajdzie się w głównym kliencie Evernote. Dzięki temu nie będziecie musieli szukać zastępstwa dla ulubionego programu.

Clearly zostanie całkowicie usunięte, choć nie mam informacji na temat popularności rozszerzenia do Google Chrome. Być może nie poradziło sobie z konkurencją, jaką bez wątpienia są Instapaper, Pocket i Readability — a także podobnych funkcji wplecionych domyślnie w przeglądarki witryn internetowych.

Nie spodziewajcie się aktualizacji do wymienionych przeze mnie aplikacji. Po 22 stycznia nie będą dostępne do pobrania, jedynym wyjątkiem są użytkownicy, którzy pobrali je wcześniej. Oni będą mogli z nich korzystać, jednak jest małe, ale. Jeżeli kolejne aktualizacje oprogramowania układowego ich urządzenia mobilnego sprawią, że aplikacja przestanie działać, nie będą w stanie nic z tym faktem zrobić.

Źródło: cultofandroid.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek