Krzysiek Borek02.11.2015
Folia ochronna SKINK – recenzja

Nie ulega wątpliwości, że w większości użytkownikom urządzeń mobilnych zależy na bezpieczeństwie podczas użytkowania smartfona lub tabletu.

Zazwyczaj na uszkodzenia narażona jest nie tylko obudowa, ale również wyświetlacz, którego wymiana często kosztuje połowę wartości sprzętu mobilnego. W takim przypadku warto być zapobiegliwym i zainwestować w folię ochronną lub szkło hartowane chroniące wyświetlacz. Dziś przyjrzymy się jednemu z tych akcesoriów dzięki uprzejmości firmy SKINK.

Obecnie nadal korzystam z Motoroli Moto G i to dla niej dostałem folię ochronną. Osobiście niespecjalnie martwię się jej kondycją, ponieważ nie wydałem na nią góry pieniędzy, a i tak w niedalekiej przyszłości zamierzam wymienić ją na lepszy model. Tak czy owak, warto czasem poświęcić parę złotych i zainwestować przynajmniej w folię.

Zawartość opakowania:

  • 2 folie ochronne
  • sucha ściereczka
  • instrukcja
  • karta ułatwiająca nałożenie
  • ściągacz kurzu
  • naklejki, ułatwiające aplikację

IMG_20151016_172831139

Aplikacja

Pierwszy raz w swoim życiu postanowiłem sam nakleić folię na wyświetlacz. Zazwyczaj prosiłem o to znajomego, ponieważ robiłem to zbyt nieudolnie, a szkoda marnować pieniądze na to, żeby po chwili wyrzucić zakupiony produkt. Oczywiście, postępowałem według załączonej instrukcji i wszystko poszło gładko. Jak na pierwszy raz, wszystko jest spasowane idealnie z ekranem. Początkowo myślałem, że zbiera ona sporo rys, choć z folii nie ściągnąłem jednej z naklejek pomocniczych.

Użytkowanie

Jak już wspominałem, folia jest idealnie dopasowana do 4,5 – calowego wyświetlacza Moto G i podczas użytkowania nawet nie czułem, że jest obecna. Tylko po wycięciu na głośnik rozmów, czy aparat i czujniki byłem w stanie zauważyć, że jednak jest nałożona.

IMG_20151016_174009528

Odkąd ją nakleiłem,nie zauważyłem, żeby były na niej jakiekolwiek rysy, czy obicia. Może nie używam sprzętu w ekstremalnych warunkach, ale folia bez problemów spełnia swoje podstawowe zadanie, czyli ochronę ekranu. Wszystkie wycięcia są idealnie dopasowane, więc nie zauważycie różnic na froncie urządzenia.

IMG_20151016_173948595

Nie rzucałem telefonem, żeby przekonać się, czy wyświetlacz zniesie upadek, ponieważ pewnie nie byłoby czego zbierać i skończyłoby się na jego wymianie.

Podsumowanie

IMG_20151016_174141756

Folia chroniąca wyświetlacz firmy SKINK to produkt wysokiej jakości i każdy użytkownik będzie z niej zadowolony. Tym bardziej że w każdej paczce (przynajmniej w modelu Comfort) są 2 folie ochronne, a nie jedna, jak w większości przypadków. Nie pytałem dystrybutora o cenę, ale nie wydaje mi się, żeby była wygórowana, w końcu to nie szkło hartowane. Tak czy owak, z czystym sumieniem mogę polecić wam ten produkt, na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Więcej informacji na temat folii znajdziecie na stronie producenta – skink.pl.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek