Krzysiek Borek09.12.2015
Fossil Q Founder dostępny w sklepie Google

Obecnie inteligentny zegarek Fossil Q Founder można kupić w oficjalnym sklepie Google. Sprzęt powstał we współpracy Fossila i Intela, a jego systemem operacyjnym jest Android Wear. Q Founder jest kompatybilny z każdym smartfonem działającym na podstawie Androida 4.4 lub nowszego, co ciekawe jest również kompatybilny z urządzeniami mobilnymi Apple z co najmniej iOS 8.

Zegarek wyposażono w 1,5 – calowy wyświetlacz z zagęszczeniem pikseli na poziomie 240/cal. Większość urządzeń noszonych z Android Wear ma 512 MB pamięci RAM, w przypadku tego zegarka mamy do dyspozycji 1GB i 4GB pamięci na nasze dane. Podobno bateria zapewnia więcej niż dzień użytkowania. Certyfikat IP67 oznacza, że nie musicie się martwić o zegarek podczas mycia rąk lub spacerów w deszczu.

zegarek

Koperta i wyświetlacz są okrągłe, jednak da się zauważyć charakterystyczną bródkę, które jest również obecna w pierwszej i drugiej generacji inteligentnego zegarka Moto 360. Urządzenie może się przyda do śledzenia aktywności jego użytkownika, choć zlicza jedynie kroki i spalone kalorie.

Fossil Q Founder ze skórzaną bransoletą kosztuje 275$ (1100 złotych), jeżeli chcecie model z bransoletą ze stali nierdzewnej, musicie do kwoty docelowej doliczyć 20$ (1180 złotych w sumie). Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem, to wiedzcie, że koszta przesyłki opłaca Google.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek