Krzysiek Borek20.08.2014
HTC One (m8) for Windows oficjalnie zaprezentowany

Stało się dzisiaj zaprezentowano HTC One (m8) z systemem Windows Phone 8.1. Większych zmian w urządzeniu nie ma poza systemem operacyjnym. Niestety na ten moment tylko jeden operator w Stanach Zjednoczonych będzie sprzedawał smartfona z kafelkami na pokładzie.

1

Verizon Wireless przynajmniej na ten moment, jako jedyny operator komórkowy w Stanach Zjednoczonych będzie miał możliwość sprzedaży urządzenia. HTC wykonało kawał dobrej roboty przy tworzeniu One (m8), więc nie zdziwiłem się, że nie poczyniono ogromnych zmian, a zmieniono jedynie system operacyjny. Nazwa jest nieco długa, ale na początku, gdy pojawiały się plotki o kolejnej generacji One z Androidem nazwa również była długa. Urządzenie nazywa się HTC One (m8) for Windows.

2

Cieszę się, że HTC postanowiło pozostać przy obecnym wzornictwie smartfonu. Jedyną wadą mogą tutaj być zbyt szerokie ramki wokół wyświetlacza. Powoduje to wrażenie, że One jest wyższy, niż to co przedstawia producent. Oprócz wspomnianego przeze mnie systemu operacyjnego nie doszukamy się tutaj większych zmian względem Androidowego odpowiednika. Tutaj także znajdziemy podwójny aparat „Ultrapixel” o rozdzielczości 4MPx, więc zdjęcia powinny być tak dobre, jak na wersji urządzenia z Androidem.

3

Sam system nie różni się zbytnio od tego, co możemy obecnie ujrzeć w słuchawkach z Windows Phone 8.1. Tak, więc mamy Cortanę i inne udogodnienia, jednakże HTC nie byłoby sobą gdyby nie dodało czegoś od siebie, aby urządzenie było konkurencyjne. I tak mamy dostęp do tej samej aplikacji aparatu, jak w smartfonie z Androidem, BlinkFeed, Sense TV, choć te aplikacje są bardziej zintegrowane z usługami HTC w One z Androidem. Verizon dodał do oprogramowania swoją aplikację do oglądania rozgrywek NFL, wygląda na to, że będzie to pierwsze urządzenie korzystające z aplikacji Wiadomości, przygotowanej przez Verizon.

4

HTC One (m8) for Windows kosztuje 99,99$ z dwuletnią umową lub 29,99$ w Verizon Edge. Sklepy stacjonarne jutro otrzymają urządzenia do sprzedaży.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek