Krzysiek Borek11.04.2017
iDeviceReRestore 1.0.1 wydany – downgrade dla urządzeń z 32-bitowym SoC

Za każdym razem po pozbyciu się Jailbreak na rzecz nowszego oprogramowania po około miesiącu chciałem wrócić do poprzedniej wersji.

Niestety, ale zapominałem o zapisaniu plików, które mi to umożliwią i miałem bilet w jedną stronę. Nie zmienia to faktu, że ogarnięci programiści pracowali w pocie czoła, aby wydać iDeviceReRestore w wersji 1.0.1.

Pamiętajcie, że musicie mieć pliki .shsh zapisane za pomocą Cydii lub innego narzędzia, aby obniżyć wersję oprogramowania układowego na waszym urządzeniu mobilnym z 32-bitowym układem scalonym. Nie potrzebujecie do tego Jailbreak, specjalnie generowanych kluczy lub kolejnych dedykowanych narzędzi, których działanie jest trudne do zrozumienia i wdrożenia.

Początkowo narzędzie istniało pod nazwą idevicerestore i pracowało nad nim trzech programistów znanych, jako @alitek123, @Thmitt, @JonathanSeals. Pierwszy z nich odnalazł lukę w systemie operacyjnym, pozwalającą na powrót do starszych wersji, a reszta jego pomocników napisała narzędzie od podstaw. Nie można zapomnieć o @Mirko, @ee_csw i @DjSn0wfall, wszyscy wymieni użytkownicy brali udział w beta testach.

Narzędzie możecie pobrać z oficjalnej strony downgrade.party i obecnie jest ono kompatybilne z macOS i Linuksem. Obecnie nie ma wersji dla Windows, ale być może pojawi się w niedalekiej przyszłości.

Informacje o  iDeviceReRestore 1.0.1:

  • kompatybilność tylko z 32 – bitowymi urządzeniami mobilnymi Apple.
  • musicie mieć iOS 9.x (obecnie zainstalowany).
  • działa każda wersja iOS od 6 do 10.
  • nie potrzebujecie Jailbreak, dodatkowych programów i kluczy.
  • musicie mieć plik .shsh ze starszej wersji oprogramowania, do której chcecie wrócić.
  • nie mogą to być pliki OTA, ale kompatybilne są pliki odpowiedzialne za aktualizację (OTA) i odtworzenie oprogramowania (Erase). Plik musi zaczynać się linijką MIIKkj.
  • baseband urządzenia musi być podpisany, pozwala na to Prometheus, ale iOS 10 i niższy mają nadal aktywne basebandy.
  • powrót z iOS 9.3.3 na 9.0.1 (przykład) możecie wykonać przechodząc do Recovery menu, powrót z wyższej wersji odbywa się poprzez wejście w DFU.
  • zapisany plik .shsh musi mieć oddzielny plik iBSS pozwalający na powrót z wyższych wersji iOS na niższe. Jeżeli go nie macie, możecie wracać z dowolnej wersji iOS 9 na niższą (poza powrotem z 10 na niższą).
Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek