Krzysiek Borek12.12.2017
Instrukcja obsługi Samsunga Galaxy A8/A8+ potwierdza ekran z S8 i podwójny przedni aparat

Samsung Galaxy A8 i A8+ pojawią się w przyszłym roku zamiast A5 i A7 wprowadzonych do sprzedaży w tym. Do tej pory pojawiały się jedynie wyssane z palca doniesienia, ale im bliżej premiery tym bliżej oficjalnych informacji, a najnowsze są niezwykle interesujące.

Wszystko za sprawą udostępnionej w sieci instrukcji obsługi jednego z modeli. Dzięki niej poznamy parę szczegółowych informacji o obydwu modelach.

Najnowsze urządzenia z serii A otrzymają dwa przednie aparaty, a aplikacja będzie lekko przebudowana w przypadku korzystania z przednich aparatów. Dzięki jej oprogramowaniu będziemy zdolni wykonywać autoportrety z rozmywaniem tła (Live Focus). Obecnie nie wiadomo ile będą miał MPix, ale podejrzewam, że 13, a nie 16, jak obecne modele.

Na szczęście obydwa modele A8 będą korzystały z dwóch aparatów nad ekranem. Bardzo dobrze, bo nie chcę, żeby nasz kraj był w tyle, co widać po Chińskiej wersji J7 Pro. Ona ma podwójny aparat, a Europejska pojedynczy. Na pokładzie nie zabraknie również asystenta Bixby i dedykowanego mu przycisku na obudowie.

Najważniejszy jest jednak wyświetlacz, instrukcja potwierdza zastosowanie wyświetlacza Infinity, ale nie podaje jego przekątnej w A8 i A8+. Zastosowanie ekranu Infinity oznacza obecność przycisków ekranowych, które pierwszy raz pojawią się w tańszych Samsungach. Ponadto nowe modele z serii A otrzymają diodę powiadomień i powróci Always on Display.

Czytnik linii papilarnych z pewnością nie będzie wtopiony w wyświetlacz, więc znajdzie się z tyłu, pod aparatem głównym. Prawdopodobnie dzięki temu wiemy również, w którym miejscu Samsung umieści czytnik linii papilarnych w Samsungu Galaxy S9 i S9+. Dzięki temu będzie łatwiej dostępny i użytkownicy nie będą mieli problemów z sięgnięciem do niego.

Galaxy A8 i A8+ będą od nowości działać na Androidzie Nougat 7.1.1 ze wsparciem dla Samusng Pay działającym z NFC i MST. Wydaje mi się, że ich rychła premiera jest nieunikniona o powinniśmy zobaczyć je w tym miesiącu lub na początku przyszłego roku.

Źródło: sammobile.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek