Krzysiek Borek15.06.2016
Interaktywne powiadomienia na ekranie blokady w iOS 10 będą kompatybilne ze sprzętem bez 3D Touch

W momencie pokazania przez Apple interaktywnych powiadomień na ekranie blokady zawiodłem się, ponieważ początkowo będą dostępne tylko i wyłącznie dla użytkowników modeli 6s/6s Plus korzystających z 3D Touch.

Zrobili to, ponieważ funkcja teoretycznie do działania potrzebuje oprogramowania i wyświetlacza reagującego na siłę nacisku urządzenia, co pozwoli na szczegółowy wgląd w powiadomienie bez konieczności odblokowywania sprzętu. Na szczęście ten typ powiadomień będzie działał też na starszych modelach, więc nie musicie kupować najnowszych (obecnie).

sUwK14q

Apple w notce o oprogramowaniu wspomniało o urządzeniach mobilnych bez 3D Touch i w pierwszej kompilacji testowej tylko 6s/6s Plus mogą z tego korzystać. Wraz z upływającym czasem i wydawaniem kolejnych wersji testowych, powiadomienia pojawią się na innych urządzeniach z jabłuszkiem.

Support for rich notifications is optimized for 3D Touch, and in iOS 10 beta 1 the feature is available only on iPhone 6s and iPhone 6s Plus. Future betas will provide access to this functionality for users of iPhone models without support for 3D Touch.

Szkoda, że nie podano informacji o działaniu interaktywnych powiadomień na ekranie blokady bez 3D Touch, ale czuję, że będą wywoływane przez dłuższe przyciśnięcie powiadomienia. Dla mnie byłoby najbardziej logiczne rozwiązanie.

Źródło: modmyi.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek