Krzysiek Borek06.04.2016
iOS 10 w końcu z ukrywaniem systemowych aplikacji

Urządzenia mobilne z Androidem na pokładzie od dawna pozwalają na ukrywanie/wyłączanie/usuwanie niepotrzebnych użytkownikowi aplikacji (fabrycznie), a iOS obecnie nie ma takiej funkcji.

Jest ona dostępna tylko i wyłącznie po wykonaniu Jailbreak i instalacji aplikacji Springtomize 3. Ale niedługo sytuacja powinna się poprawić.

Sam mam na iPadzie folder, w którym leżą wszystkie nieużywane przeze mnie aplikacje (domyślne) i wolałbym ich nie widzieć niż wiedzieć, że jeszcze są. Tim Cook wcześniej zapewniał, że kolejna wersja oprogramowania układowego to umożliwi.

1

Aplikacje od teraz w podglądzie metadanych przy pomocy iTunes widnieje „isFirstParty” i „isFirstPartyHideableApp.” Wartości obecnie ustawione są na 0 lub fałsz (false), ale „Hideable App„. Sugeruje, że w przyszłości zmienią się one na 1 lub prawda (true). Oczywiście, tylko fabryczne aplikacje będzie można ukryć.

Zdaje sobie sprawę, że „hideable”, to nie to samo, co „deleteable”, ale jestem ciekaw, jak Apple poradzi sobie z implementacją. Może aplikacje rzeczywiście będzie można wykluczyć z systemu i przywrócić je przy pomocy iTunes.

Źródło: appadvice.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Dorian

    Samo ukrywanie nic nikomu nie da. Mozesz miec wszystkie smieci w jednym folderze i nigdy tam nie zaglądac. Tu chodzi o zasmiecanie ios szmelcem ktorego nie uzywam od iphona 3g (kompas ,gielda,itd) wolal bym zwolnić pamięc ,odchudzic system , bo poki co ios wyglada przez te smieci tandetnie