Michał05.10.2014
iOS 8 – konfiguracja „Karty medycznej” w aplikacji Zdrowie

Jedną z nowości w iOS 8 jest aplikacja Zdrowie, o której już wielokrotnie pisaliśmy. W aplikacji tej oprócz danych zdrowotnych znajdziemy także „Kartę medyczną”. Co to takiego?

W Karcie medycznej powinny znajdować się nasze podstawowe dane: imię i nazwisko, data urodzenia, czy grupa krwi. Dane te mogą okazać się bardzo przydatne w nagłych przypadkach, na przykład silnej reakcji alergicznej lub ataku choroby.

Aby prawidłowo skonfigurować kartę należy udać się do aplikacji Zdrowie, a następnie wybrać pole „Karta Medyczna” (patrz niżej).

Zd1

Kolejna czynność to kliknięcie na polu edytuj i wpisanie naszych danych. Warto również zaznaczyć pole „Pokazuj przy blokadzie” bowiem wtedy dostęp do naszej kary karty będzie możliwy także z zablokowanego ekranu (patrz niżej).

Zd2

Jak dostać się do katy medycznej gdy telefon jest zablokowany? W tym celu należy przesunąć palcem po ekranie z lewej w prawo, tak aby pojawiło się pole w którym wpisujemy kod PIN, a następnie kliknąć na „Alarmowe” i „Karta medyczna”.

Zd3

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
  • Mecenas Maciek Jasiński

    moze warto by zrobic dział oddzielny dla takich porad przeznaczonych dla „nowicjuszy” ??

  • krzysiek

    Jestem za!

  • Sebastian

    Karta medyczna to fajna sprawa chociaż w Polsce i tak z niej użytku nie ma, ale mam jedno zastrzeżenie. Aby się do niej dostać z poziomu blokady telefonu trzeba się przekopać przez tyle opcji, że ktoś z poza kręgu użytkowników Apple w życiu do niej nie trafi. Powinno być coś na styl ikonki aparatu na ekranie blokady.