Krzysiek Borek26.06.2015
iOS 9 – tryb oszczędzania energii redukuje wydajność urządzeń mobilnych Apple

Jedną z ciekawszych nowości w iOS 9 jest bez wątpienia tryb oszczędzania energii. Pozwala na przedłużenie pracy iPhone’a na jednym ładowaniu o 3 godziny.

Apple wspomniało, że płacimy za to srogą karę, po włączeniu trybu nie ma dostępu do menu wielozadaniowości. Dodatkowo możemy zapomnieć o przychodzeniu maili, odświeżaniu aplikacji w tle, braku animacji i ruchomych tapet. Kolejnym tematem w tej kwestii jest niższa wydajność urządzenia mobilnego, do tej pory nie wiedzieliśmy, jak to wpłynie na działanie iGadżetów z włączonym trybem.

GeekBench 3 doczekał się aktualizacji, która daje wsparcie dla iOS 9. Redaktorzy MacRumors wykonali parę testów wydajnościowych i zauważyli spadki w wydajności sprzętu mobilnego Apple.

„Without Low Power mode activated, an iPhone 6 Plus scored 1606 on the single-core processor test and 2891 on the multi-core processor test. When Low Power mode was turned on, the same iPhone 6 Plus scored 1019 on the single-core test and 1751 on the multi-core test, suggesting there’s a significant performance reduction when Low Power mode is enabled to save as much battery as possible.

Results were similar on an iPhone 5s, with performance reduced by about 40 percent. We saw single/multi-core scores of 1386/2511 without Low Power mode and scores of 816/1405 with Low Power mode turned on.

We saw single/multi-core scores of 1386/2511 without Low Power mode and scores of 816/1405 with Low Power mode turned on.”

Zrzut ekranu 2015-06-26 o 08.27.43
W najnowszej odsłonie iOS pojawia się komunikat o uruchomieniu trybu oszczędzania energii, w momencie, gdy pozostało 10 lub 20% baterii. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby włączyć go wcześniej samemu. Wystarczy przejść do Ustawienia -> Bateria i to zrobić.

Podejrzewam, że większość użytkowników uruchomi tryb tylko w nagłych przypadkach. W rezultacie redukcja w wydajności nie powinna być odczuwalna.

 

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek