Krzysiek Borek12.08.2015
iPad mini 4 otrzyma wsparcie dla otwierania dwóch aplikacji jednocześnie

Jedną z najlepszych funkcji w nadchodzącym iOS 9 jest bez wątpienia możliwość uruchamiania dwóch aplikacji jednocześnie na podzielonym ekranie.

Obecnie funkcja działa jedynie na iPadzie Air 2, a jego poprzednicy jej nie posiadają. W tym przypadku problemem są starsze modele iPada z dużo gorszym układem scalonym niż zaimplementowany w iPadzie Air 2 A8X.

screenshot-2015-08-11-16-13-481

Deweloper Hamza Sood odnalazł informacje w El Capitan jakoby funkcja miała być dostępna dla nadchodzącego wielkimi korkami iPada mini. Plik graficzny powyżej widnieje w najnowszej wersji Safari będącej nieodłączną częścią OS X El Capitan. Dodatkowo narzędzie deweloperskie w przeglądarce pozwala na symulowanie tej funkcji na iPadzie mini 3, który docelowo z niej nie korzysta. Podejrzewam, że Split View będzie dostępne dla najnowszego modelu iPada mini, czego dowodem jest narzędzie deweloperskie i prawdopodobnie mocniejsza od mini 3 specyfikacja sprzętowa, która powinna na to pozwolić.

screenshot-2015-08-11-16-08-06

 

Obecnie dostępny iPad mini 3 nie zyskał zbyt wielu nowości, oprócz złotego wariantu kolorystycznego, Touch ID i wsparcia dla Apple Pay w mikrotransakcjach, wierzę że tegoroczny model przyniesie więcej zmian względem poprzednika. Ostatnie doniesienia sugerują, że iPad mini 4 będzie miał zaledwie 6,1 mm grubości, lepszy aparat główny i przedni. Jeżeli Split View ma się w nim pojawić nie obejdzie się bez wydajniejszego układu scalonego, w tym przypadku Apple może sięgnąć po A8x lub A9.

Konferencja prasowa Apple, na której prawdopodobnie ujrzymy ten model iPada i nowe iPhone‚y odbędzie się 9 września bieżącego roku. Być może sadownicy zaprezentują również iPada Pro z wyświetlaczem o przekątnej 12,9 – cala z technologią Force Touch i rysikiem.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek