Krzysiek Borek01.07.2015
iPhone 6S z zewnątrz podobny do 6 – zmiany znajdą się wewnątrz

Podczas tegorocznej jesieni możemy spodziewać się debiutu dwóch iPhone‚ów z „S” w nazwie, ich wygląd zewnętrzny niespecjalnie ulegnie zmianom, a one pojawią się wewnątrz.

9to5mac_6s8

W maju bieżącego roku pojawiły się pogłoski o wyposażeniu obydwu wariantów S w wyświetlacz z Force Touch, który jest czulszy na nacisk użytkownika. Jednakże zaufane źródło, związane z łańcuchem zaopatrzenia giganta z Cupertino zamieściło zdjęcia tylnej pokrywy modelu 6S. Dziś skupimy się tylko na tym.

9to5mac_6s27

 

 

1. Ten sam wygląd i wymiary 

Nietrudno się domyślić, że tylna pokrywa będzie miała te same wymiary, co w iPhone 6, tak samo, jak w przypadku wydania modelu 5S, który nie różni się wyglądem względem 5. Zdjęcia nie wskazują żadnych zmian, nawet kolor pozostał ten sam (Space Gray). Należy wziąć pod uwagę, że do czasu debiutu Apple może jeszcze zmienić ostateczny wygląd nadchodzącego modelu.

Pomimo braku różnic w przypadku względem iPhone’a 6, nadal nie wiadomo, co z większym modelem (6 Plus). Być może w tym przypadku jednak doczekamy się poważniejszych zmian, ale czas pokaże.

2. Zmiany wewnątrz obudowy 

9to5mac_6s19

 

Pomniejsze zmiany można zauważyć dopiero we wnętrzu tylnego panelu iPhone’a 6S. Niektóre uchwyty na części, połączone z płytą główną wyglądają inaczej względem obecnych modeli iPhone’a. To potwierdza zmiany w budowie płyty głównej i dodatkowych części, być może większych wariantów pamięciowych, niż dotychczas.

3. Brak dwóch aparatów

9to5mac_6s26

 

Niedawno w sieci pojawiły się pogłoski, że Apple zaimplementuje w modelu 6S podwójny aparat (jak w HTC One M8). Wszystko było spowodowane podobnymi wycięciami na aparat główny. Zamiast niego otrzymamy aparat, mikrofon i podwójną diodę doświetlającą. Być może soczewka aparatu nie będzie wystawać poza bryłę smartfona Apple.

4. Nadal widoczne anteny 

Gigant z Cupertino opatentował ostatnio rozwiązanie na usunięcie linii anten w swoim smartfonie. Niestety w modelu 6S nadal będą widoczne.

5. Te same porty, mikrofony i głośniki

9to5mac_6s25

 

 

Dolna krawędź iPhone’a 6S nie ulegnie zmianom względem obecnych modeli iPhone’a. To dobra wiadomość dla producentów wszelkiej maści etui dla smartfonów Apple, nie będą musieli nic w nich zmieniać. W końcu te z 6 będą pasować do 6S.

Jak tylko pojawią się informacje o tym, co znajdziemy w środku iPhone’a 6, postaramy się podać te informacje tak szybko, jak tylko będzie można.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek