Krzysiek Borek13.02.2016
iPhone 7 z dodatkowym głośnikiem zamiast gniazda słuchawkowego?

Apple na pewno chce, aby nowy iPhone był cieńszy od obecnego. Aby osiągnąć zamierzony cel, (o czym się mówi od kilku miesięcy) są w stanie pozbyć się standardowego gniazda słuchawkowego (3,5 mm), choć wtedy zrekompensują to drugim głośnikiem.

Produkcją i dostarczeniem dodatkowego wzmacniacza dla głośnika zajmie się Cirrus Logic. Jeżeli plotka znajdzie swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, to drugi głośnik zostanie umieszczony w miejscu portu dla słuchawek. Dzięki takiej konfiguracji jakość odtwarzanej muzyki powinna ulec zmianie na lepsze w porównaniu do obecnej.

Wiele urządzeń mobilnych z Androidem na pokładzie korzysta z takiej konfiguracji i jest zdecydowanie lepiej niż z pojedynczym głośnikiem. Zazwyczaj umieszczone są z przodu lub z tyłu, ale nigdy na tej samej krawędzi, co może zdarzyć się w iPhonie 7.

Jeżeli chodzi o podłączenie dedykowanych słuchawek, to zrobimy to tylko i wyłącznie za pomocą portu Lightning, choć nie zdziwię się, jeśli Apple doda przejściówkę Lightning → 3,5 mm jack. Poza tym obecnie można kupić słuchawki z kompatybilnym kablem, jednymi z nich są Philips Fidelio M2L. Jednakże ich cena zwala z nóg i mało kto może sobie na nie pozwolić.

speacker-1

Jeśli Apple naprawdę pozbędzie się uniwersalnego gniazda, będziemy zmuszeni korzystać z dedykowanych słuchawek lub wydawać pieniądze na modele z łącznością Bluetooth. Jestem pewien, że w pudełku nie znajdzie się przejściówka Lightning → 3,5 mm jack.

O planach pozbycia się 3,5 mm gniazda słuchawkowego donosił Macotakara w ubiegłym roku, powołując się na własne źródło. Rezultatem będzie możliwość wydania cieńszej konstrukcji i więcej miejsca wewnątrz obudowy, co przełoży się na poprawione rozmieszczenie wszystkich komponentów i być może zastosowanie pojemniejszej baterii.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • antichrist

  drugi głośnik zamiast gniazda 3,5? to ma sens, ale po co?

 • Argo

  Tak tak , wywalą gniazdo o wymiarach 4x3mm dodadzą głośnik i jeszcze zostanie miejsce na większą baterie , a świstak siedzi i zawija , co za brednie

 • A nie lepiej jakiś subwoofer dołożyć, bo przecież każdy „normalny” zawsze słucha muzyki na tych głośniczkach?
  .
  .
  .
  .
  Chyba nie muszę podpowiadać, że to sarkazm :-)

 • Bartosz Jasiówka

  wkoncu sie pozbędą tego bezsensownego gniazda ale po co przejściówka?? bluetooth -mniej kabli =lepiej,szybciej,wygodniej