Krystian16.03.2014
iPhone 7 z MicroUSB?

Stało się to, co stać się nie powinno. Unia wtrąciła się i zamierza wymusić na producentach montowanie gniazda MicroUSB.

Głosowanie na ten temat odbyło się w ostatnich dniach. Za wprowadzeniem MicroUSB jako standardu głosowało 550 parlamentarzystów, przeciw było aż 12. Całe szczęście w nieszczęściu, że nowa dyrektywa wejdzie dopiero w 2017 roku.

Nie wiadomo jeszcze, czy prawnikom Apple uda się jakoś obejść ten idiotyczny przepis. Niestety MicroUSB nie jest ani wygodne, ani ładne. Jednym z rozwiązań może być dołączanie do zestawu z telefonem przejściówki z Lightning na MicroUSB. Póki co jednak nie musimy się martwić, przed nami iPhone 6 i 6S z normalnym złączem, a może doczekamy się w nim już jakiegoś sposobu ładowania bezprzewodowego, wykluczyło by to konieczność (częstego) używania złącza rodem z poprzedniego wieku.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_
 • chiefer

  Restrykcje, restrykcje, restrykcje. Dlatego właśnie nie należy wspierać UE.

 • majtin

  To jest dobry przepis, popieram z całego serca. Parlament europejski dba o konsumenta i wolny rynek.

  • pl303

   Mam nadzieje tylko, że to była ironia…a jeśli się mylę to serdecznie współczuję.

 • Ted

  Idiotyzm na miarę UE. Ślimaki to ryby, banany mają być proste i teraz takie gówno jak micro usb. Taki przepis to sobie mogą egzekwować w przypadku produktów z UE.

 • Michaelxdd

  Co wy chcecie? To akurat ma sens. Załóżmy zapomnieliście ładowarki i co? W innych krajach ktoś was jeszcze by poratował, ale w PL mało osób ma iPhone’y czy iPady. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że końcówka lightning jest lepsza niż microusb, ale co to za problem dla Apple dawać przejściówki? Wilk byłby syty i owca cała. Także nie ma co się denerwować. Przypomnijcie sobie jak długo było stosowane wejście 30 pinowe. ;) Znacznie taniej ich wyjdzie ta przejściówka niż zmiana kabli w iPhonie i iPadzie. Pomijam już to, że taka głupota a ile kosztuje… http://store.apple.com/pl/product/MD820ZM/A/przej%C5%9Bci%C3%B3wka-ze-z%C5%82%C4%85cza-lightning-na-z%C5%82%C4%85cze-micro-usb
  I wiem, że można taniej, ale to tylko głupia przejściówka!