Krzysiek Borek23.11.2017
iPhone SE 2 pojawi się w pierwszej połowie 2018 roku?

Znajomy niedawno pokazywał mi swojego iPhone’a SE i sprzęt poza testami nadal robi na mnie pozytywne wrażenie. Jednak mnie przeszkadza jego rozmiar, 4 – calowy ekran to zdecydowanie za mało.

Jednak wygląda na to, że Apple może wprowadzić do sprzedaży kolejną generację SE.

Druga generacja zostanie całkowicie wyprodukowana w fabrykach Wistron w Indiach (Bangalore). Wygląda na to, że pierwszy model stał się popularny, a Apple nie zamierza tracić wpływów na rynku nieco tańszych konstrukcji. Produkcja w Indiach pozwoliła na diametralne obniżenie ceny tego modelu.

Wistron nadal produkuje je w Indiach, a ponad 75% smartfonów w tym kraju można kupić za mnie niż 250$. W innych krajach jedynym rozwiązaniem na zarobek była sprzedaż starszych modeli w obniżonych cenach. W sierpniu pojawił się raport mówiący o przyśpieszeniu produkcji SE 2, który teoretycznie mógłby zadebiutować w marcu przyszłego roku.

SE 2 powinien otrzymać układ scalony A10 Fusion i pojemniejszą baterię (1700 mAh), ale z pewnością nie dostanie funkcji znanych z ósemek lub X. Oznacza to, że spokojnie możemy zapomnieć o wyświetlaczu OLED, Face ID lub indukcyjnym ładowaniu.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • SE

  Biorę w ciemno jeśli to prawda.

 • 👩 Jagoda Korwin-Cieszyńska

  Wystarczy, że dadzą ekran 5″ i kupuję.

 • Jan Kowalski

  No i bardzo dobrze, że możemy zapomnieć o face id. Uważam brak przycisku z czytnikiem linii papilarnych za totalny niewypał. Taki bokser czy zawodnik MMA po zejściu z ringu nawet do dziewczyny nie zadzwoni, bo ryj zdefasonowany i system go nie rozpozna. Moim zdaniem rozpoznawanie twarzy to bzdura. Do tego niebezpieczna bzdura w razie wypadku gdzie taka twarz solidnie ucierpi. Dobrze by też było, jakbyśmy musieli zapomnieć o braku mini jack i paru innych chorych pomysłach (iOS z wydania na wydanie wygląda coraz gorzej. Mogliby się już odczepić od tych czcionek, ikonek i „dizajnu” a tylko wprowadzać nowe funkcje).
  Czemu na litość bogów nie wprowadzili czytnika w przycisk Power dla tych, których Face ID nie cieszy i nie chcą go używać a chcą większego wyświetlacza? Mogliby wszystkie modele wyposażyć w piękny, duży wyświetlacz bo generalnie przeszkadza w tym jedynie obecność przycisku pod ekranem. Jeśli takiego SE zaproponują, to ja chętnie przytulę ;] W innym przypadku… Nie ma sensu zmieniać.