Krzysiek Borek20.07.2016
iPhone SE okazał się sukcesem sprzedażowym podczas swojego debiutu

Miałem przyjemność testować iPhone’a SE i początkowo nie odpowiadał mi jego mały wyświetlacz, ale z dnia na dzień zmieniałem zdanie (szczególnie) po przeprowadzonym teście.

W rezultacie postanowiłem kupić iPhone’a 5S, który również mi odpowiada.

Okazało się, że SE w momencie wylądowania na półkach sklepowych w Stanach Zjednoczonych zajął 16% rynku mobilnego (udziały). Słowa uznania w tej kwestii należą się wszystkim użytkownikom starszych modeli (od 4S wzwyż), ponieważ to oni najchętniej sięgali po nowy model z 4 – calowym wyświetlaczem.

Poza tym wydaje mi się, że miało to również związek z wprowadzeniem nowego modelu, podczas gdy w sprzedaży dostępne są inne, które mogły znudzić się konsumentom, aczkolwiek są również osoby, które niechętnie sięgają po modele większymi wyświetlaczami.

The percentage of plus models sold fell by 6 points in the June quarter following a 9 point increase in March. The success of the iPhone SE could demonstrate pent-up demand for a smaller screen and price sensitivity in the installed base.

Wprowadzenie SE z 16GB i 64GB na dane sprawiło, że zainteresowani zakupem sięgali również po mniejsze warianty pamięciowe, które kupowano zazwyczaj pod koniec cyklu życia danego (większego) modelu. Właśnie te konfiguracje przyczyniły się do spadku sprzedaży.

cirp_jun2016_model_mix

Mam nadzieję, że SE będzie kontynuowany i zobaczymy jego kolejne odsłony, ponieważ wielu użytkowników, w tym ja jest zainteresowanych mniejszym telefonem. Jeżeli Apple przestanie rozwijać ten segment mało kto (być może) zdecyduje się na zakup ich kolejnych modeli.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Wielosmakowy

  Trzeba jeszcze dodać, że na świecie dostępny od ręki zrobił się dopiero pod koniec czerwca. Normalnie trzeba było czekać 2-3 tyg.

 • Xerxes

  Będę oddawał swojego 6s na gwarancję, mam kurz w aparacie, zapadnięty home, i kurz pod szybą w lewym górnym rogu. Czy zamiana na SE to dobry wybór, może ktoś chce kupić sztukę po wymianie w sieci PLAY?

  • krzysiekb92

   Jeżeli nie potrzebujesz 3D Touch i lepszego aparatu z przodu, Touch ID 2 generacji, to myśle,że warto po niego sięgnąć.

 • iPhone SE to dla mnie ideał :-)
  Mały poręczny i potężne flaki.
  Wreszcie można go nabyć w miarę tanio, a będzie jeszcze taniej… zasługa iPhone 7 :-)