Krzysiek Borek27.09.2015
iPhone’y 6s się przegrzewają?

Po „bendgate” nie ma już słychu, Apple w końcu użyło wytrzymalszego stopu aluminium, aby wyeliminować ten problem, choć pojawił się kolejny.

Niektórzy użytkownicy są ofiarami nagrzewania się iPhone‚a 6s/6s Plus, co nie pozwala na używanie diody doświetlającej podczas wykonywania zdjęć. W aplikacji aparatu pojawia się stosowny komunikat, choć nadal można z niego korzystać, ale należy zapomnieć o korzystaniu z diody doświetlającej.

lhpNudp

Powodem jest nie kto inny, jak 64 – bitowy układ scalony Apple A9, który nie tylko jest wydajniejszy od zeszłorocznego, ale również szybciej się nagrzewa. Wyniki temperatury obydwu modeli zostały podane w stopniach Farenhaita, dla 6s temperatura wyniósł 90 stopni, a dla 6s Plus 102.

Obecnie ciężko stwierdzić, co powoduje nadmierne nagrzewanie się układu scalonego, więc nie wiemy, jak Apple na to zareaguje i jak to naprawi. Jednakże to problem jednostkowy, a nie większościowy. Nie każdy na niego wpada, choć użytkownicy skarżą się na to do piątku.

Bez wątpienia Apple będzie śledzić sprawę na bieżąco i z czasem powinno pojawić się ich zdanie na ten temat. W międzyczasie nie ma się czym przejmować, o ile problem u was nie występuje.

Źródło: technobuffalo.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek