Krzysiek Borek17.06.2016
Jailbreak iOS 10 „dostępny”

Pamiętam, jak za czasów użytkowania iPhone’a 3GS korzystałem z narzędzi ih8sn0w (Sn0wbreeze i iFaith), a ten sam osobnik pochwalił się właśnie działającym odblokowaniem iOS 10.

Pamiętacie, jak informowaliśmy was o bezproblemowym działaniu Cydii. Wygląda na to, że już wtedy autor miał gotowy Jailbreak lub nad nim pracował, a dziś udostępnił materiał wideo, na którym można zobaczyć iPhone’a 5 z odblokowanym iOS 10.

Wiadomo, że iPhone 5 to urządzenie mobilne z 32 – bitowym układem scalonym, na co wskazuje uruchomiony tryb verbose, który jest dowodem na wykorzystanie expolitu iBoot. W praktyce oznacza to, że każde urządzenie z 32 – bitowym układem scalonym można odblokować. Wydaje mi się, że jego praca nie pójdzie na marne i będzie stanowić podstawę dla Jailbreak dedykowanego reszcie urządzeń, wliczając w to iPhone 6s. Jak zwykle, nie wiemy, czy ih8sn0w zamierza wydać narzędzie upraszczające proces.

Podczas tegorocznej jesieni pojawi się ostateczna kompilacja iOS 10, a ostatnią wersją oprogramowania układowego kwalifikującego się do odblokowania jest iOS 9.1 pod warunkiem, że wasz sprzęt ma 64 – bitowy układ scalony.

Źródło: iclarified.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek