Krzysiek Borek24.06.2015
Jailbreak iOS 8.1.3 – 8.3 na OS X – instrukcja

Wczoraj grupa TaiG wydała narzędzie do wykonania Jailbreak iOS 8.1.3/8.2 i 8.3, niestety aplikacja obecnie dostępna jest tylko i wyłącznie na system operacyjny Microsoftu (Windows).

Grupa nie dała żadnych informacji o pracach nad narzędziem dla Mac OS X, ale na systemie operacyjnym Apple też wykonacie Jailbreak.

TaiG

Jeżeli nie chcecie czekać na wydanie TaiG dla OS X i nie macie pod ręką sprzętu z Windows, nic się nie stało. Za chwilę przedstawię wam, jak wykonać Jailbreak na maszynie wirtualnej w OS X.

Uruchomienie Windows przez Parallels

  • Pobieramy i instalujemy Parallels, program jest płatny, ale możemy z niego korzystać przez 14 dni po instalacji (okres próbny). Parallels pobierzecie — tutaj.
  • Pobieramy obraz systemu operacyjnego Windows 8.1 Enterprise – tutaj.
  • Uruchamiamy Parallels, klikamy na Plik -> Nowy i wybieramy obraz pobranego wcześniej systemu operacyjnego Microsoftu
  • Program przeprowadzi nas przez cały proces instalacji.

Instalacja iTunes (12.0.1) 

Tego (chyba) tłumaczyć nie trzeba, poniżej macie linki, z których pobierzecie starszą wersję.

  • 32 bit – tutaj.
  • 64 bit – tutaj.
  • Potem pozostaje tylko wykonać Jailbreak waszego urządzenia mobilnego, dokładną instrukcję znajdziecie na naszym portalu – tutaj.

Pamiętajcie o tym, że obecnie Mobile Substrate nie jest w pełni kompatybilne z iOS 8.1.3, 8.2 i 8.3, praktyce oznacza to znikomą kompatybilność obecnych rozszerzeń i aplikacji z Cydii. Dajcie deweloperom trochę czasu na ich aktualizację. Poza tym TaiG wyda kolejną wersję narzędzia, która naprawi problem z kompatybilnością.

Dajcie znać, jak Wam poszło w komentarzach poniżej.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek