Krzysiek Borek15.07.2014
Jak Apple zamierza zwiększyć pracę urządzeń na jednym ładowaniu?

Każdy z Nas pamięta czasy, gdy ładowaliśmy baterię telefonu raz w tygodniu. Wraz z postępem technologii, wydawać się mogło, że wszystko idzie zgodnie z planem…

Niestety jest to tylko złudzenie w dzisiejszych czasach, jeżeli smartfon wytrzyma dzień na jednym ładowaniu to już coś. Producenci dodają co raz to nowsze procesory, wyświetlacze, pamięć RAM, ale zapominają o pojemnych bateriach.

Bateria.onetech.pl

Choć niektóre smartfony wytrzymują długo na jednym ładowaniu,czego przykładem może być ostatnio testowana przeze mnie Xperia Z2.

Co to ma wspólnego z Apple?

Apple rozpoczęło współpracę z Itelligent Energy, aby wprowadzić baterie, które zawierają ogniwa paliwowe. Dzięki temu iUrządzenia działałyby nawet do tygodnia na jednym ładowaniu, tego typu baterie mają być również wykorzystywane w Macbookach.

Jak będzie działać tego typu bateria?

Ogniwa paliwowe, dosyć wydajnie zamieniają chemiczną energię w postaci ogniw paliwowych w elektryczność. Obecnie są prowadzone rozmowy w sprawie połączenia sił, aby wprowadzić te baterie na rynek. Baterie są przyjazne dla środowiska, co jest niezwykle ważne.

Nowe procesory przeznaczone dla Macbooków są energooszczędne i pozwalają na długą pracę. Apple wraz z Intelligent Energy chce poprawić żywotność baterii w urządzeniach mobilnych, co może okazać się zbawienne dla tego rynku.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Pasiasty

    Panie Krzysiu, popraw Pan błędy, bo w oczy kole.