Krzysiek Borek05.08.2016
Jak otrzymać zwrot gotówki za zakupione rozszerzenie z Cydii

Ostatnio informowaliśmy was o powrocie zakupów wtyczek/aplikacji w Cydii dla iOS 9.2 – 9.3.3, ale to przecież żadna nowość. Ważniejsza dla mnie jest możliwość otrzymania zwrotu gotówki za zakupione wtyczki/aplikacje.

Wprowadzenie tego systemu powinno sprawić, że autorzy będą częściej aktualizowali swoje „produkty”, żeby któryś z niezadowolonych użytkowników nie stwierdził, że chce zwrotu pieniędzy. Jeżeli kupiliście ostatnio jakąś wtyczkę/aplikację i nie jesteście z niej zadowoleni, pokażę wam, jak otrzymać z powrotem swoje pieniądze.

Najpierw musimy usunąć rozszerzenie/aplikacje z urządzenia mobilnego. W tym celu uruchamiamy Cydię, przechodzimy do zakładki Zainstalowane, wybieramy wtyczkę/aplikację i stukamy na nią. Po pojawieniu się szczegółowych informacji klikamy na Modyfikuj, a następnie na Usuń. Pamiętajcie, że rozszerzenie musicie usunąć z każdego urządzenia, a nie jednego, wtedy nie otrzymacie zwrotu.

Po respringu znowu włączamy Cydię i wchodzimy na szczegółowe informacje o zakupionej wcześniej wtyczce. Pod komunikatem informującym o zakupieniu przez nas rozszerzenia pojawi się kolejny, uprawniający nas do otrzymania zwrotu.

 

automatic-refund-cydia-tweak

Zostaniemy przeniesieni do kolejnego okna, klikamy wtedy na baner z informacją o szybkim otrzymaniu zwrotu pieniędzy za zakupioną rzecz z Cydii.

automatic-refund-cydia-tweak-1

Po oddaniu nam pieniędzy jedyne co musimy zrobić to stuknąć na Done i to wszystko.

Screenshot 2016-08-06 at 08.53.51

Nie zaszkodzi upewnić się, czy rzeczywiście otrzymaliśmy zwrot. Najlepiej sprawdzić to na swoim koncie PayPal, powinniście mieć zwrotną kwotę opiewającą na koszt zakupionej wcześniej wtyczki/aplikacji. Jeżeli nie pojawi się od razu, nie martwcie się, zwrot może potrwać parę minut.

Plik_000

 

Dla mnie to świetna sprawa, biorąc pod uwagę dostępność nieukończonych wtyczek lub niekompatybilnych z iOS 9.2 – 9.3.3. Jedyną wadą tego rozwiązania jest brak możliwości ponownego zakupu tej samej wtyczki/aplikacji. Mam wrażenie, że i to poprawią, wraz z kolejną aktualizacją dla aplikacji lub rozszerzenia.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek