Krzysiek Borek05.06.2015
Jaki sprzęt mobilny Apple jest wart zakupu

W życiu każdego użytkownika urządzeń mobilnych przychodzi taki moment, w którym należy wymienić starsze urządzenie na nowe.

Gigant z Cupertino w pocie czoła pracuje nad nowościami, ale obecne urządzenia są najwyższej klasy. Pozostaje tylko pytanie o, których z nich powinniśmy myśleć podczas wymiany?

iPhone 6/6 Plus

Ceny sprzętu Apple wydanego we wrześniu ubiegłego roku zaczynają topnieć. Jeżeli nie kupiliście jeszcze nowego urządzenia warto się nimi zainteesować. W końcu dostawcy wyrabiają się z dostarczeniem sprzętu na, który jest duże zapotrzebowanie.

 • Kupcie: modele z 64GB lub 128GB pamięci wewnętrznej
 • Unikajcie: modelu z 16GB pamięci wewnętrznej

iPhone 5S

Zaprezentowane dwa lata temu urządzenie nadal jest popularne. 5S jest dużo tańszy i bardziej poręczny od najnowszych modeli iTelefonu. Niedługo będzie to najtańszy iPhone w portfolio Apple, co oznacza, że przez dłuższy czas będziecie mogli go nabyć.

 • Kupcie: model z 32GB pamięci wewnętrznej
 • Unikajcie: modelu z 16GB pamięci wewnętrznej

iPhone 5c

Ten model różni się od pozostałych, tylko on dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych. Do dyspozycji konsumentów oddano różowy, żołty, zielony, błękitny i biały. 5c został zaprezentowany razem z 5S, jednakże jego wnętrzności pochodzą z iPhone’a 5, jedynie obudowa została zmieniona. Biorąc to pod uwagę,czasy tego modelu na półkach sklepowych są policzone.

 • Nasza rada: odpuśćcie

iPad Air 2

Najnowszy tablet Apple z przekątną wyświetlacza wynoszącą 9,7 – cala spokojnie będzie radził sobie conajmniej rok na rynku urządzeń mobilnych. Zdecydowanie będzie to najlepszy zakup, spośród wszystkich.

 • Kupcie: modele z 64GB lub 128GB pamięci wewnętrznej
 • Unikajcie: modelu z 16GB pamięci wewnętrznej

iPad Air

Zaprezentowano go 2 lata temu, w rezultacie Apple przed końcem tego roku pozbędzie się go ze swojej oferty. Pomimo tego faktu iPad Air spełni wasze wymagania i będziecie się nim cieszyć przez długie lata.

 • Kupcie: model z 32GB pamięci wewnętrznej
 • Unikajcie: modelu z 16GB pamięci wewnętrznej

iPad mini

Pierwszy w historii Apple mniejszy iPad został zaprezentowany w 2012 roku. Jednakże jego wnętrzności znane były wcześniej, bo posiada je iPad 2. W parze z niezbyt świeżą specyfikacją sprzętową idzie brak wyświetlacza Retina i mała ilość pamięci wbudowanej. W tym przypadku lepiej dołożyć do iPada mini z wyświetlaczem Retina, który od iPada Air rózni się tylko rozmiarem.

 • Nasza rada: odpuśćcie

iPad mini 2 (z wyświetlaczem Retina)

iPad mini 2 to obecnie najlepszy tablet Apple z wyświetlaczem o przekątnej 7,9 – cala.

Można go kupić z 32GB pamięci wbudowanej na dane i przede wszystkim jest tańszy od 3 – ej generacji mini, który nie ma zbyt wielu zmian względem poprzednika.

 • Kupcie: model z 32GB pamięci wewnętrznej
 • Unikajcie: modelu z 16GB pamięci wewnętrznej (może być dobrą okazją dla osób posiadających dzieci, ale gry zajmują sporo miejsca)

iPad mini 3

Gigant z Cupertino nie powinien wydawać tego modelu. Jedyna różnica pomiędzy nim, a poprzednikiem to dodanie Touch ID. Mam nadzieję, że iPad mini 4 okaże się prawdziwą zmianą, więc poczekajcie, jeśli możecie.

 • Nasza rada: odpuśćcie ten model lub kupcie iPada mini 2 z 32GB pamięci wewnętrznej. Zawsze możecie poczekać do jesieni na kolejną generację mniejszego iPada, wtedy powinien pojawić się na półkach sklepowych.
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek