Krzysiek Borek30.03.2017
Kalendarz Google dostępny także na iPadzie

Do wczoraj użytkownicy kalendarza Google musieli go używać wyłącznie na iPhone’ie. Na szczęście najnowsza wersja (2.0) wprowadza kompatybilność z tabletami Apple.

Interfejs aplikacji wygląda tak samo, jak na smartfonie, choć widać, że Google za bazę obrało Androidową wersję kalendarza dla tabletów. Działanie aplikacji jest zoptymalizowane pod iPada i iOS, więc nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby wyszukać zapisane w kalendarzu przypomnienia lub spotkania za pomocą Spotlight.

To dopiero początek, ponieważ Google zapowiedziało, że kolejne wersje Kalendarza będą zawierać nowe funkcje, a jedną z pierwszych będzie dodanie widżetu. Usprawni to wyszukiwanie zapisanych w kalendarzu wydarzeń i wielu innych. Widżet będzie działał z Centrum Powiadomień i na zablokowanym ekranie tabletu.

Mam wrażenie, że wydanie Kalendarza Google ma związek z wprowadzeniem nowego modelu iPada do sprzedaży. Jego relatywnie niska cena powinna przełożyć się na częstsze używanie tabletu przez klientów biznesowych, uczniów i studentów, a takim osobom Kalendarz na pewno się przyda.

Google Calendar
Cena: Gratis
/ Pobierz
Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek