Krzysiek Borek27.08.2015
Kod źródłowy wstępnej wersji iOS 9 wskazuje na wsparcie dla Force Touch

Kod źródłowy w obecnie udostępnionej przez Apple wersji poglądowej iOS 9 wskazuje, że w Cupertino testują gesty wykorzystujące technologię Force Touch, która pozwala na rozpoznanie siły nacisku użytkownika na wyświetlacz urządzenia mobilnego.

14035-9234-150826-Force_Touch-l

Programista Hamza Sood słynie z informowania społeczności na Twitterze o ukrytych funkcjach w oprogramowaniu układowym dedykowanym urządzeniom mobilnym z Cupertino. Tym razem udało mu się uzyskać pseudo kod, pozwalający na uruchomienie głębokie naciśnięcie wewnątrz interfejsu systemowego. Wygląda na to, że Apple rzeczywiście wyposaży iPhone’y 6S w technologię zapoczątkowaną w Apple Watch, która później znalazła się w tegorocznych modelach MacBooka Pro i 12 – calowym MacBooku.

Some force touch code in iOS. Looks like they’ve tested kb trackpad gestures on the 6s, activated via force touch

Portal Appleinsider w lutym bieżącego roku dotarł do informacji na temat wykorzystania tej technologii w nadchodzących smartfonach. Wszystkie tegoroczne warianty iPhone‚a 6S będą w nią wyposażone.

Ostatnie doniesienia mówią, że Apple rozpoczęło produkcję wyświetlaczy z Force Touch już w czerwcu, aby zdążyć na wrześniową prezentację. Oprócz Force Touch nowe iPhone‚y na pewno będą napędzane przez układ scalony Apple A9,  a konstrukcja zostanie wykonana z wytrzymalszego i nieco grubszego aluminium (seria 7000), nie zapominajmy o kolejnym aparacie głównym od Sony i wydajniejszym LTE Qualcomma.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek