Krystian08.01.2014
Kontrowersyjne zmiany w nowym iOS 7.1 beta 3

Jak już chyba wszyscy wiemy, Apple wydało wczoraj iOS 7.1 beta 3. Zaraz po tym w internecie pojawiła się masa krytyki na temat nowego wyglądu aplikacji Telefon. Mnie osobiście dużo bardziej nie podoba się nowa wersja klawiatury, która jest mniej przezroczysta, ciemniejsza, ma grubsze litery – straciła przez to kompletnie swoją lekkość.

Telefon.1
Telefon2

Wracając jednak do Telefonu, na Twitterze pojawiła się grafika obrazująca zmiany w poszczególnych wersjach iOS 7. Pierwsza na mój gust nie była udana – ale pomińmy ją, aktualna w wersji stabilnej, którą widzicie wyżej – jest ok, wersja z bety 3, którą widzicie niżej, jest… ciekawa, ale wymaga jeszcze dopracowania.

Telefon3
Telefon4

Wyraźnie widać, że Apple testuje bardzo wiele rozwiązań, a następnie umieszcza je w wersjach beta i rozsyła do deweloperów – robią to dobrze. Wszyscy prawdziwi zarejestrowani deweloperzy powinni zgłaszać swoje uwagi na temat nowych opcji, dzięki czemu finalny produkt będzie dopracowany.

Telefon.5

Ciekaw jestem co zobaczymy w kolejnej wersji beta i kiedy zostanie upubliczniona wersja finalna dla wszystkich. Pamiętając plotki głoszące, że wersja 7.1 ma pojawić się dopiero w marcu, może okazać się, że ujrzymy jeszcze bardzo wiele prób poprawy interfejsu iOS 7.1, niektóre może będą bardziej kontrowersyjne niż nieszczęsna aplikacja Telefon. Co uważacie o tych zmianach, zostawilibyście je, czy wolicie prostokątne przyciski? Może macie lepsze pomysły od Apple na dopracowanie interfejsu iOS 7?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_