Krystian08.01.2014
Kontrowersyjne zmiany w nowym iOS 7.1 beta 3

Jak już chyba wszyscy wiemy, Apple wydało wczoraj iOS 7.1 beta 3. Zaraz po tym w internecie pojawiła się masa krytyki na temat nowego wyglądu aplikacji Telefon. Mnie osobiście dużo bardziej nie podoba się nowa wersja klawiatury, która jest mniej przezroczysta, ciemniejsza, ma grubsze litery – straciła przez to kompletnie swoją lekkość.

Telefon.1
Telefon2

Wracając jednak do Telefonu, na Twitterze pojawiła się grafika obrazująca zmiany w poszczególnych wersjach iOS 7. Pierwsza na mój gust nie była udana – ale pomińmy ją, aktualna w wersji stabilnej, którą widzicie wyżej – jest ok, wersja z bety 3, którą widzicie niżej, jest… ciekawa, ale wymaga jeszcze dopracowania.

Telefon3
Telefon4

Wyraźnie widać, że Apple testuje bardzo wiele rozwiązań, a następnie umieszcza je w wersjach beta i rozsyła do deweloperów – robią to dobrze. Wszyscy prawdziwi zarejestrowani deweloperzy powinni zgłaszać swoje uwagi na temat nowych opcji, dzięki czemu finalny produkt będzie dopracowany.

Telefon.5

Ciekaw jestem co zobaczymy w kolejnej wersji beta i kiedy zostanie upubliczniona wersja finalna dla wszystkich. Pamiętając plotki głoszące, że wersja 7.1 ma pojawić się dopiero w marcu, może okazać się, że ujrzymy jeszcze bardzo wiele prób poprawy interfejsu iOS 7.1, niektóre może będą bardziej kontrowersyjne niż nieszczęsna aplikacja Telefon. Co uważacie o tych zmianach, zostawilibyście je, czy wolicie prostokątne przyciski? Może macie lepsze pomysły od Apple na dopracowanie interfejsu iOS 7?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_
 • Mecenas Maciek Jasiński

  pasuja do reszty ale przez to pojawił sie problem ich funkcjonalnosci. ikony wyslania wiadomosci przy odrzucaniu rozmowy sa stanowczo zbyt małe

 • Mariusz

  Jeszcze trochę i przyciski będą tak male ze nie odbiorę telefonu.
  Suwanie klawisza i tak jest już czasem mocno irytujące a teraz najpierw trzeba będzie trafić w kółko ze słuchawką i dopiero przesunąć masakra.

 • Gabriel

  Mi osobiście prakuje odrzucenia połączenia z poziomu zablokowanego telefonu

  • Snik3rs

   Klikasz dwa razy power. I tak od ios 3

 • Andrzej Kosmala

  Jako telefon komórkowy iPhone jest najgorszy ze smartphone. Komputer znakomity,ale telefon na dokładkę.Już najwyższej czas na kilka formatów ekranu do wyboru.Wczoraj przeszedłem z iPhone 4S na Samsunga Galaxy Note II. Inny komfort pracy.Ale gdyby iPhone wydał 5 calowy ekran zaraz wracam,bo w sumie Apple jest bardziej intuicyjny!

  • Snik3rs

   Wlasnie jako telefon jest ok, a jako smartphone moze troszke maly ekran. Telefon ma byc maly. Smartphone nie musi. Ale kazdy wie ze smartphone do glownie mini komputer z dodatkiem telefonu. Note to prawie tablet, ktory jakos telefon wyglada fatalnie. A przede wszystkim smiesznie wyglada przy uchu. Do pracy jako drugi sprzet jest jak najbardziej ok, ale lepiej juz Note 3 8.0

 • Bartek

  Hmmm… wiedzą, że spier…lili i próbują naprawić, brnąć mz co raz głębiej. Not good :)

 • Jan Lisicki

  Dla mnie wygląd bety 3 tragedia