Krystian27.01.2014
Kto wyprodukuje nowy procesor A8?

Już niedługo powinna ruszyć produkcja procesorów do kolejnej generacji urządzeń Apple. O zaszczyt ten walczy obecnie kilka firm.

Z plotek doniesionych przez serwis DigiTimes mają to być Amkor Technology, STATS ChipPAC oraz Advanced Semiconductor Engineering – które mają wyprodukować całkowitą ilość potrzebną Apple. Od wielu lat spekuluje się również o podjęciu współpracy z TSMC, która od dawna stara się zostać podwykonawcą Apple. Do tej pory jednak nie udało się podpisać żadnej umowy na realną produkcję. Może w tym roku w końcu uda im się to osiągnąć i stworzą 20nanometrowy chip A8.

Jak wiadomo, Apple stara się całkowicie uniezależnić od Samsunga, niestety ja widać nie za bardzo im to wychodzi. Procesor A8 prawdopodobnie znajdzie się we wszystkich urządzeniach, jakie pojawią się w tym roku. Jest więc o co walczyć, przychody z umowy na produkcję będą ogromne.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 

@narkoman_
  • Andrzej Kosmala

    Apple i Samsung są na siebie skazani.Zarówno na dobre jak i na złe.Zarówno we współpracy jak i w konkurencji.W sali sądowej i przy barze. Dziwny jest ten świat, ale idzie do przodu!