Krzysiek Borek31.12.2015
Lenovo w przyszłym roku wyda urządzenie z Exynosem 8870?

Obecnie istnienie układu scalonego Samsunga – Exynos 8870, który jest rzekomo słabszą jednostką od flagowego modelu 8890, to nie wiadoma. Jednak wiemy, że to kolejny 64 – bitowy układ scalony z 8 rdzeniami, a połowa z nich jest energooszczędna.

Wstępne informacje mówią, że został on stworzony z myślą o sprzedaży konkurencji, jednym z klientów na pewno będzie MEIZU, a według ostatnich plotek również Lenovo jest zainteresowane nowym SoC lidera rynku mobilnego. Model Pro 6 od MEIZU będzie można uznać za jednego z ambasadorów nowego układu scalonego.

Jedno z zaplanowanych urządzeń mobilnych Lenovo ma mieć Snapdragona 820 i właśnie mniej wydajnego Exynosa 8870. Tak czy owak, to nadal ciekawe rozwiązanie, które pokazuje, że Qualcomm ma się czego bać w kwestii zapotrzebowania producentów na ich elementy składowe dla smartfonów lub tabletów.

gsmarena_003

Samsung jeszcze nie potwierdził istnienia Exynosa 8870 i rozmów z Meizu i Lenovo w tej kwestii, jednakże taki obrót spraw jest bardzo prawdopodobny. Warto nadmienić, że obydwaj zainteresowani producenci w przeszłości korzystali z rozwiązań konkurencji, więc postawienie na nowszy model SoC nie będzie niespodzianką.

Poza tym wspomniany układ scalony to nie jedyny z nowej serii. Lider rynku mobilnego wewnętrznie testuje jeszcze modele 7650 i 7880, które są odpowiedzią na Snapdragona 652 (wcześniej 620. Tylko czas pokaże, jak rozwinie się sytuacja i czy Samsung rzeczywiście zarobi na sprzedaży własnych układów scalonych w przyszłym roku.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek