Krzysiek Borek08.07.2015
LockInfo8 – recenzja

Deweloperzy odpowiedzialni za rozszerzenia systemowe pobierane przez Cydię często mają dobre pomysły. Jedną z takich osób bez wątpienia jest David Ashman, twórca rozszerzenia LockInfo8.

Podejrzewam, że nie znacie zbyt dobrze tej propozycji, więc zanim przejdę do meritum sprawy postaram się wyjaśnić, za co odpowiada LockInfo dla iOS 8. LockInfo pozwala na rozszerzenie możliwości ekranu blokady i Centrum Powiadomień. Jest podobny do Intelliscreen X, choć ma mniej funkcji, ale działa na tej samej zasadzie.

lock3

W rezultacie wszystkie, najważniejsze informacje pojawią się na ekranie blokady, dodatkowo LockInfo zintegrowano z Forecast i od razu dostajemy możliwość dodania informacji o pogodzie, zamiast używania systemowej aplikacji. Forecast nie tylko podaje informacje o pogodzie, ale pozwala również na ustawienie animacji, wyświetlanej na ekranie blokady.

W skrócie rozszerzenie posiada następujące funkcje:

  • integracja Centrum Powiadomień
  • szersza integracja z natywnym systemem powiadomień w iOS
  • odczyt e – maili w Centrum Powiadomień
  • poprawki dla kalendarza
  • aplikacja Forecast i animacje pogodowe
  • przesunięcie w dół pozwala na usunięcie wszystkich powiadomień

To nie wszystko, integracja pozwala na wyświetlanie widżetów na zablokowanym ekranie i połączenie dwóch części Centrum Powiadomień w jedną.

Powiadomienia nadal wyświetlane są standardowo, przesuwając palcem w prawo, przechodzimy na kolejną stronę, która je zawiera.

Jeżeli chcecie mieć połączone wyświetlanie należy wybrać interesujące was aplikacje i widżety, wszystko to robimy z Ustawień pod widżetami w CP. Uważam, że jest to źle wykonane, ponieważ potrzeba wiele czasu na konfigurację, o ile mamy sporo zainstalowanych aplikacji. W końcu, aby znaleźć tę odpowiednią potrzeba czasu na poszukiwania. Jeśli wiele z nich posiada powiadomienia push, to włączcie je dla wszystkich wybranych aplikacji/widżetów.

Naturalnie po instalacji LockInfo8 w systemowej aplikacji Ustawień znajdziemy konfigurację rozszerzenia.

lock1

Zmienimy tam zachowanie LockInfo w Centrum Powiadomień i na zablokowanym ekranie. Możemy również dodać hasło, kontrolę podczas autoblokady urządzenia i wiele innych, co zauważycie po zrzutach ekranowych niżej.

lock2

Rozszerzenia używam od paru dni i tylko raz się wysypało, przez większość czasu działa stabilnie i bez przygód. LockInfo8 zainstalowałem na iPadzie 3 – ej generacji, chciałem to zrobić na iPhonie 4S, ale zapomniałem, że wykonałem aktualizację do iOS 8.2, co skutkuje brakiem Jailbreak. Rozszerzenie jest kompatybilne z innymi, które obecnie mam na swoim sprzęcie, są to Confero, TwitkaFly i pare innych.

LockInfo8 używam od niedawna, ale jego zaletą bez wątpienia jest niższa cena, względem IntelliscreenX (9,99$), wraz z 3 dniową wersją próbną, a jeżeli mieliśmy wcześniej wersję dla iOS 7, to zapłacimy 4,99$. Jeżeli macie poprzednią wersję LockInfo, to podczas aktualizacji będziecie musieli zapłacić 1,99$. Można się też załapać na darmową aktualizację pod warunkiem, że kupiliście poprzednią wersję po 1 – ym lipca ubiegłego roku. Po zakupie aplikacji jej licencja może być współdzielona z pięcioma urządzeniami mobilnymi Apple.

Jasne, ISX posiada więcej ciekawych funkcji i lepsze zarządzanie portalami społecznościowymi. Pomimo tych braków, początkowo warto poznać LockInfo8 (4,99$). Poza tym mamy 2 tygodnie na wypróbowanie rozszerzenia, zanim podejmiemy decyzję o jej zakupie. LockInfo8 pobierzecie z repozytorium Modmyi.

Dajcie znać, co sądzicie o tym rozszerzeniu systemowym dla urządzeń mobilnych Apple.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek