Krzysiek Borek13.03.2017
Luca Todesco złamał zabezpieczenia Nintendo Switch

Od niedawna wszyscy zainteresowani konsolą Nintendo Switch mogą pośpieszyć do sklepu i ją kupić, ale opinie na jej temat są podzielone.

Na szczęście nie zmienia to faktu, że niektórzy użytkownicy pracują nad obejściem zabezpieczeń konsoli Big N.

Większość konsumentów decyduje się na zakup konsoli Nintendo, aby zagrać w The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ale zainteresowały się nią również osoby zajmujące się łamaniem zabezpieczeń, aby sprawdzić, czy jest to możliwe. Jedną z takich jest Luca Todesco!

Wygląda na to, że po wykonaniu aplikacji mobilnej do odblokowania iOS 10.2 Luka szuka nowych wyzwań i jednym z nich stało się Nintendo Switch. Todesco do obejścia zabezpieczeń użył swojego exploita jbme pozwalającego na przeprowadzenie Jailbreak iOS 9.3 wewnątrz przeglądarki internetowej.

Switch jest na rynku od 3 marca bieżącego roku, więc nie ma jeszcze społeczności skupionej wokół odblokowywania oprogramowania i homebrew, więc obecnie użytkownik końcowy nie będzie miał pożytku z obejścia zabezpieczeń konsoli. Jednak jest to dowód na to, że zabezpieczenia nie są najwyższych lotów, a sprzęt i oprogramowanie (przynajmniej na razie) są do złamania. Mam nadzieję, że wraz z upływającym czasem praca Todesco przerodzi się w pisanie alternatywnego oprogramowania, wtyczek systemowych i wielu innych.

Nie mam wątpliwości, że Nintendo się to nie spodoba, ale odblokowanie oprogramowania sprawi, że więcej konsumentów zdecyduje się na zakup ich najnowszej konsoli.

Obecnie nie mamy dostępu do szczegółowych informacji na temat Jailbreaka dla Nintendo Switch, oprócz informacji, że autor nie musiał nic zmieniać w swoim kodzie, aby to osiągnąć. Wydaje mi się, że Luka zmieni zainteresowanie i zacznie prace nad pełnym Jailbreak dla konsoli Big N.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Dawid

  Niech się lepiej weźmie za jb dla iPhone 7 ios 10.2 na to ludzie czekają a switch na to przyjdzie pora i tak nie ma gier na ta konsole póki co

  • krzysiekb92

   Podobny komentarz widziałem u niego na Twitterze ;)

   • Dawid

    Leci sobie w kulki :D coś mi się zdaje że nie zrobi tego jb dla iPhone 7 już by dawno byl

    • krzysiekb92

     Przecież pisał, że to nie jest dla niego priorytet. Jest dla 7 JB na niższych wersjach iOS 10.

     • Dawid

      Ale większość już jest na 10.2 lub 10.2.1 więc to powinien być priorytet

     • krzysiekb92

      Teoretycznie tak, ale w praktyce jest jak jest.