Jakub Świtek02.11.2014
Luxa2 P1-Pro power bank – recenzja

Godzina 14.30 a tu nagle komunikat, że nasz iPhone ma poniżej 10% baterii. Pewnie każdemu z was to się przytrafia/przytrafiło. Na szczęście na rynku mamy produkty, które są w stanie przywrócić przydatność naszego smartfona.

P1 Pro 7000mAh outdoor to power bank z portfela produktów firmy Luxa2 o których będziecie mogli przeczytać u nas na stronie. Sam power bank kształem a także wymiarami przypomina przenośny dysk twardy. Sama obudowa została wykonana z plastiku, dzięki czemu jest stosunkowo lekki. Producent dodał też czarną gumową otoczkę mającą chronić urządzenie przed uderzeniami a także służącą do zamocowania naszego kabla. Na górnej części został umieszczony przycisk do włączenia power banka, zestaw czterech diod sygnalizujących poziom naładowania wbudowanego akumulatora. Na krawędzi znalazły się dwa porty USB (5V1A; 5V2.1A) do ładowania naszych urządzeń a także port micro USB do ładowania power banka, który potrzebuje około 8,5 godziny aby naładować się do pełna – idealne na noc.

p2

Pojemność akumulatora to 7000 mAh co pozwala na kilkukrotne naładowanie naszego iPhone’a. Oczywiście możemy naładować też inne urządzenia m.in iPady dzięki zamontowanemu wyjścia 2.1A
Warto wspomnieć, że akumulatory w tym akcesorium zostały zaprojektowane tak aby ich żywotność po osiągnięciu 1000 cykli wynosiła 80% (tak jak ma to miejsce w naszych macbookach), w przeciwieństwie do konkurencji u której 80% zostaje osiągnięta po 500 cyklach. P1 jest lekki i mobilny, dzięki czemu możemy bez problemów używać go nawet w “biegu życia codziennego”. Ładowanie nie zaczyna się automatycznie po podłączeniu kabla, trzeba jeszcze wcisnąć przycisk na obudowanie. Sam przycisk wymaga mocnego wciśnięcia dzięki czemu zabezpiecza przed przypadkowym uruchomieniem ładowania.

7deb83b27a9747af9dd9e570178abc5e-1

8c8b8c3b88c34916a384562d1f88b22b

Jeżeli potrzebujecie mobilnego power banka, który zapewni wam ciągłość pracy waszych urządzeń to ten wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem. P1 ma wystarczającą dużą pojemność, dzięki której bez problemu doładujemy telefon, iPoda czy też iPada. Przy okazji wygląda prosto i jest bardzo poręczny. Cena to 220zł.

Dajcie znać w komentarzach to sądzicie o tym produkcie. Może macie jakieś pytanie przed ewentualnym zakupem.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Moderator na myapple.pl Uwielbiam sprzęt Apple.
@zakino4