Krzysiek Borek14.11.2017
macOS 10.13.2, watchOS 4.2 i tvOS 11.2 beta 3 dostępne

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło kolejne wersje testowe swojego oprogramowania dla urządzeń mobilnych, naręcznych, przystawek telewizyjnych i komputerów.

tvOS 11.2 beta 3

Oprogramowanie jest kompatybilne wyłącznie z Apple TV 4gen i niedawno wydanym 4K. Zainstalujecie je tylko w momencie posiadania profilu testowego, który zainstalujecie za pomocą Xcode.

Najważniejszą nowością jest AVDisplayManager pozwalający na automatyczną zmianę rozdzielczości oglądanych przez nas filmów, seriali, itp. Dotyczy to również zmiany klatkażu i włączenia lub wyłączenia HDR. Ponadto aplikacje korzystające wyłącznie z układu graficznego mogą się przełączać w tryb SDR pomimo włączonego HDR.

Nie zapomniano również o przywróceniu zakładki Nie obejrzane w filmach udostępnianych użytkownikom należącym do konta rodzinnego. Poza tymi nowościami Apple nie zapomniało o poprawkach drobnych błędów, poprawie stabilności, wydajności i nowych zabezpieczeniach.

Zainteresowani użytkownicy mogą pobrać publiczną wersję testową tvOS 11.2 beta 3.

watchOS 4.2 beta 3

Aktualizację przeprowadzicie dzięki dedykowanej aplikacji, wystarczy wejść w Ogólne → Aktualizacja. Jedyny warunek to posiadania profilu testowego, upoważniającego was do pobrania wersji testowej watchOS 4.2.

Na czas aktualizacji Apple Watch musi przebywać w pobliżu iPhone’a, a ponadto jego bateria powinna mieć przynajmniej 50%. Dodatkowym utrudnieniem może być położenie zegarka na ładowarce, tylko do aktualizacji.

watchOS 4.2 wprowadza Apple Pay Cash pozwalające na dzielenie się pieniędzmi z innymi użytkownikami inteligentnego zegarka. Wymianę gotówki można zainicjować z poziomu aplikacji Wiadomości, będącej integralną częścią oprogramowania zegarka.

Poza wprowadzeniem nowej usługi możemy liczyć na pomniejsze łatki, nowe zabezpieczenia i poprawę działania watchOS (stabilność i wydajność).

macOS 10.13.2 High Sierra beta 3

Aktualizację można pobrać na dwa sposoby, z Centrum deweloperskiego Apple lub Mac App Store. W przypadku drugiego sposobu nasz komputer/laptop musi mieć zainstalowany profil upoważniający użytkownika do testów oprogramowania.

Obecnie ciężko stwierdzić, co wniesie kolejna, pomniejsza wersja systemu operacyjnego. Wygląda na to, że możemy liczyć na poprawki pomniejszych błędów i poprawę działania (stabilność + wydajność). Jeżeli znajdziemy ważne zmiany, zaktualizujemy artykuł o dodatkowe informacje.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek