Krzysiek Borek08.10.2015
Microsoft zaprezentował Surface Book i Surface Pro 4 z nowym Surface Pen

Podczas przedwczorajszej konferencji Microsoftu było widoczne, że w Redmond zaczynają walkę z MacBookiem Pro i iPadem. Wszystko z powodu zaprezentowania pierwszego notebooka Microsoftu – Surface Book i Surface Pro 4 z poprawionym Surface Pen.

Surface Book

W tym przypadku postawiono na 13,5 – calowy wyświetlacz o rozdzielczości 3000 × 2000 pikseli, co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 267/cal. Część z wyświetlaczem można zdjąć, co oznacza, że może go używać, jak tabletu. Elastyczny zawias jest bardzo wytrzymały i nie ma problemów z trzymaniem wyświetlacza.

Podświetlana klawiatura Microsoftu podobno nie wydaje żadnego dźwięku podczas pisania, a pod nią znajduje się szklany gładzik z pięcio –  punktowym panelem dotykowym.

14498-10091-en-INTL-L-Atlas-Devices-CR9-00001-RM5-mnco-l

Najważniejsza dla Microsoftu jest wydajność, przyszli właściciele będą mogli wybrać spośród procesorów i5 lub i7 (architektura Skylake) i karty graficznej nVidii z pamięcią GDDR5. Prawdopodobnie Book jest najwydajniejszym laptopem z 13 – calowym wyświetlaczem, a jego wydajność jest dwukrotnie wyższa od MacBooka Pro. Karta graficzna spoczywa pod klawiaturą, więc pełna moc sprzętu dostępna będzie tylko i wyłącznie podczas standardowego użytkowania.

Przedsprzedaż Surface Booka rozpocznie się 7 października, a ceny zaczynają się od 1499$ za model z procesorem i5, dyskiem SSD o pojemności 128GB i 8GB pamięci operacyjnej. Regularna sprzedaż i wysyłka zamówionych egzemplarzy w przedsprzedaży rozpocznie się 26 października.

Surface Pro 4

Najnowszy model korzysta z tego samego 12,3 – calowego wyświetlacza co poprzednik, choć jest cieńszy i lżejszy. Główne zmiany zaszły jak zwykle w specyfikacji sprzętowej urządzenia. Najtańsza konfiguracja zawiera procesor Intel Core M, 4GB pamięci operacyjnej i 128GB pamięci na dane, choć nic nie stoi na przeszkodzie w zamówieniu sprzętu z i7,16GB pamięci operacyjnej i dyskiem twardym o pojemności 1 TB. Według Microsoftu najnowszy Surface Pro jest wydajniejszy o 50% od MacBooka Air. W przypadku klawiatury również pojawiła się jedna, aczkolwiek interesująca zmiana, od teraz posiada ona czytnik linii papilarnych.

14498-10090-en-INTL-L-Andromeda-Devices-SU3-00001-RM1-mnco-l

Od wczoraj można zamawiać Surface Pro 4 w ramach przedsprzedaży, najtańszy wariant kosztuje 899$, a najdroższy 2699$.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek