Krzysiek Borek15.03.2017
Moduł odpowiedzialny za 3D Touch dla rocznicowego iPhone’a jest droższy od obecnego

Prawdopodobne zastosowanie wyświetlacza OLED w rocznicowym iPhone’ie wymusi na Apple wyposażenie go w nieco inny moduł odpowiedzialny za rozpoznawanie siły nacisku użytkownika, który ma kosztować 15$ za sztukę w porównaniu do obecnie stosowanego.

W tej chwili zacząłbym się śmiać, gdyby ktoś mi powiedział, że iPhone OLED będzie kosztował ponad 5000 zł, bo ma nowe 3D Touch kosztujące 60 zł. Na nasze nieszczęście wzrosną również ceny reszty komponentów potrzebnych do złożenia iPhone’a w całość.

Cena modułu jest podyktowana złożonym procesem produkcji, ponieważ ma być cieńszy od dotychczasowego, a jego zespolenie z wyświetlaczem OLED będzie trudniejsze.

As AMOLED panels should be matched with Out-Cell (add-on) touch solution, 3DTouch modules for use in the new iPhone equipped with AMOLED panels involves a more complicated manufacturing process and adoption of thin film-based touch sensors, the sources noted.

TPK jest w bardzo dobrej sytuacji, ponieważ dostarczy nowe moduły 3D Touch i wygląda na to, że mają racje co do późniejszego debiutu. Wszystko za sprawą wielu części, które prawdopodobnie nie będą gotowe na wrześniową premierę.

3D Touch to nie jedyna droższa część, kolejną jest bez wątpienia wyświetlacz OLED i Touch ID. Nie wydaje mi się, żeby cena 3 komponentów aż tak odbiła się na końcowej, ale znając Apple tak będzie i zainteresowani będą musieli wydać krocie na rocznicowego iPhone’a.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • „który ma kosztować 15$ za sztukę w porównaniu do obecnie stosowanego.” czyli obecny jest za darmo??

    • Alan Chachuła

      lub za 10$