Krzysiek Borek17.08.2016
Na płycie głównej iPhone 7 widać miejsce dla modemu LTE Intela

W zeszłym tygodniu w sieci pojawiły się zdjęcia płyt głównych dla najnowszych modeli iPhone’a i pierwsze, co rzuciło mi się w oczy to zmiana umiejscowienia układu scalonego.

Wszystko z powodu umieszczenia pod nim nowego modemu LTE (Intel).

W większości modeli swoich smartfonów Apple korzystało z modemów Qualcomma, ale nowa generacja iPhone’ów otrzyma układ Intela, co nie zmienia faktu, że w międzynarodowych modelach może nadal siedzieć modem największego producenta układów scalonych.

iPhone_7_Intel_Modem-1-800x855

Zdjęcie powyżej pokazuje miejsce, w którym znajdzie się część odpowiedzialna za łączność bezprzewodową (LTE). Od razu można dostrzec, że podkładka dla tej części różni się od tej stosowanej dotychczas. Wskazuje to na zastosowanie modemu XMM 7360, ponieważ wszystkie wymiary są zgodne z katalogowymi.

iphone_6s_7_logic_bottom_rear

Niestety, ale nie ma tutaj miejsca na moduł RF (SMARTi 5), który docelowo znajduje się obok modemu, co może wskazywać na innego dostawcę tego komponentu, ponieważ wymiary podkładki nie zakładają umieszczenia go obok LTE.

a9_a10_pinout

Można również dostrzec, że obydwie płyty główne (6s i 7) nie mają tyle samo punktów montażowych, jednak rozmiar i ilość podkładek zgadza się z częściami o oznaczeniu WTR3925 i sterownikiem zarządzającym zasilaniem, który jest również obecny w modelach 6s/6s Plus.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Olek

  Może się również okazać że to wcale nie są płyty główne iPhone 7.

  • obcy

   Jest to prawdopodobnie! Apple ma środowisko zamknięte i przez to wiele firm odrzuca współpracę z wujem Samem. Nie wierzę w bajki,że Intel udostępnię modem LTE Apple, gdyś nie dawno podpisał razem Nokią i z Samsungiem pakt lojalności i współpracę wspólną nad finalizowaniem doskonałego systemu jakim jest Tizen. Samsung odchodzi od Android z małymi kroczkami, a mające ogrom możliwości w produkcji i jakości Nokia w ogóle nie chce produkcje mobile na Androidzie Google. Jeśli to stanie faktem dni Google są policzone. LG jest tylko producentem wyświetlaczy OLED, ale właścicielem patentu jest od lat toczące bój z Apple za kradzież jego technologii, Kodak który nigdy nie pozwoli LG sprzedaż jego własności Apple.Mogłem na ten temat wiele pisać, ale…po co. Ten blog i tak jest prowadzony przez Marketing Apple.

 • Fhv

  Nie ma to jak kraść artykuły z macrumours i podpisywać swoim nazwiskiem :)

  • Michal

   Pod wpisem jest podane źródło.

 • Fhv

  http://www.macrumors.com/2016/08/16/iphone-7-logic-board-intel-modem/
  „pierwsze, co rzuciło mi się w oczy” ahahahahhaahhaah

  • krzysiekb92

   Zauważyłem to na zdjęciu płyty głównej…

 • Gościom

  Ale macie newsa , wow a tak poza tym kogo to obchodzi co siedzi środku , ma działać i tyle…