Krzysiek Borek15.12.2015
Na rynku pojawi się OnePlus mini z Snapdragonem 810?

OnePlus nie spoczywa na laurach i szykuje się do poszerzenia swojej oferty w przypadku sprzedaży smartfonów. Wygląda na to, że nadchodzący sprzęt będzie głównym konkurentem dla świetnej moim zdaniem serii Compact, którą produkuje Sony.

Główną wskazówką w tej kwestii jest zrzut ekranowy z testów wydajności z programu GeekBench. Znajduje się tam szczegółowa specyfikacja techniczna Chińskiego urządzenia mobilnego. Obecnie nie wiadomo, czy rzeczywiście będzie to OnePlus Mini, ponieważ dokładna nazwa modelu nie widnieje w parametrach technicznych.

oneplusmini

Można by pomyśleć, że wprowadzenie modelu X było swoistym przejściem na mniejszą konstrukcję, jednakże wygląda na to, że Xperia Z5 Compact będzie miała godną konkurencję. W końcu model Mini nie będzie od niej odstawał, przynajmniej w kwestii mocy obliczeniowej. Tym razem producent nie zamierza postawić na Snapdragona 801, który jest starym układem scalonym, dzięki temu na pokładzie znajdzie się Snapdragon 810.

Wszystko zaczyna się od 4,6 – calowego wyświetlacza, 64 – bitowego układu scalonego (Snapdragon 810), 4GB pamięci operacyjnej i 64GB na dane użytkownika. Według programu model Mini będzie korzystał z 12MPix aparatu głównego, choć rozdzielczość 4160 × 3120 pikseli wskazuje na 13MPix. Na froncie zostanie umieszczony 5MPix aparat. Jedyną nie wiadomą w tym przypadku pozostaje pojemność baterii.

Większość z was pewnie myślała, że etui dla iPhone`a 6s/6 było jedynie chwytem marketingowym, ale wydaje mi się, że służyło ono za zapowiedź nowego urządzenia mobilnego ze stajni OnePlus.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek