Krzysiek Borek08.09.2015
Najlepsze urządzenia noszone targów IFA to?

Podczas tegorocznych targów IFA wielu producentów zaprezentowało nowe urządzenia naręczne, działające nie tylko na Android Wear, ale również Tizenie, czy specjalnie wykonanym systemie operacyjnym. Do czasu spotkania z Moto 360, choć nie do końca udanym, zacząłem częściowo interesować się tematem i postanowiłem wybrać najlepsze według mnie urządzenia noszone targów.

Najlepiej pod tym względem wyszła Motorola, Samsung i TomTom, każdy producent z osobna zaprezentował ciekawe urządzenia, choć najbardziej odpowiadają mi modele sportowe Motoroli i Samsunga. Urządzenia naręczne z Android Wear lub Tizen OS wzorowane na klasycznych zegarkach są w porządku, ale oczekuje, że każde będzie posiadać GPS, a nie jedynie wersje dla osób aktywnych fizycznie.

Huawei Watch został zaprezentowany na początku bieżącego roku, choć nie podano jego ceny, co zresztą uczyniono na tegorocznych targach IFA w Berlinie, a jego cena jest zbyt wysoka (zaczyna się od 350$). Większość inteligentnych zegarków to jednak platforma Google, przygotowana z myślą o urządzeniach noszonych, co nie jest dla mnie żadną niespodzianką.

Samsung Gear S2

Zrzut ekranu 2015-09-04 o 13.16.07

W końcu lider rynku mobilnego postawił na urządzenie na ręczne z okrągła kopertą. Sprzęt Samsung jest niezwykle elegancki, nie wspominając o zaktualizowanym systemie operacyjnym. Choć nie byłem osobiście na targach zauważyłem, że większość polskich i zagranicznych portali najwięcej wspominało właśnie o tym sprzęcie. Wszystko to z powodu okrągłego wyświetlacza OLED o przekątnej 1,2 – cala i obracającej się ramce. Dzięki temu zabiegowi to połączenie wyróżniającego się wzornictwa bez utraty funkcjonalności. Niestety, Samsung nie podał informacji o cenie i dostępności urządzenia podczas targów, więc na to musimy jeszcze chwilę poczekać.

TomTom Spark

tomtom-spark@2x

W przeciwieństwie do Gear S2, TomTom Spark bardziej przypomina Apple Watch lub Pebble Time. Jednakże producent skupia się wyłącznie na osobach aktywnie spędzających wolny czas. Najnowszy model posiada 3GB wbudowanej pamięci, która może posłużyć za pamięć dla ulubionych utworów. Jest również model z cyfrowym pulsometrem, który jest nieco droższy od modelu bez. Na ten moment nie wiem, jak wygląda cena za poszczególny model, ale nie powinna przekroczyć 280$ podczas rozpoczęcia sprzedaży w październiku bieżącego roku.

Moto 360 2-gen 

Moto-360-2015

Plotki pojawiające się przed targami się potwierdziły, Motorola zaprezentowała drugą generacje świetnie przyjętego urządzenia noszonego, choć tym razem dostępne jest w dwóch rozmiarach (42 i 46 mm). Widać, jak na dłoni, że Amerykanie nie zmieniali diametralnie wzornictwa i zegarek wygląda tak samo, jak jego poprzednik. Zmiany zaszły w jego wnętrzu, tym razem mamy do czynienia ze Snapdragonem 400,512 MB pamięci operacyjnej i 4GB pamięci na dane właściciela. Mniejszy wariant wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 1,37 – cala (360 × 325 pikseli), a większy to 1,56 – cala (360 × 330 pikseli). Ceny rozpoczynają się od 300$, a w Polsce zegarek będzie kosztował 1299zł.

Moto 360 Sport

moto360sport

Zwykły model Moto 360 to nie jedyny, jaki się ukazał. Model Sport jest tym na co czekałem, Motorola postanowiła wydać zegarek dla sportowców, nie ważne czy jesteśmy amatorami, czy zajmujemy się tym zawodowo. Porównując ten model z regularnymi widać, że mamy do czynienia z silikonową opaską, której nie straszny pot, a dodatkowo użytkownik dostaje GPS, który pozwoli na dokładne monitorowanie przebytej trasy podczas codziennych treningów. Na targach była jedynie makieta zegarka, a Motorola nie podała informacji o jego dostępności, ani kiedy pojawi się na półkach sklepowych. Wygląda na to, że jeszcze nie pozbędę się iPada na rzecz Sony SmartWatch 3, a po prostu poczekam na premierę urządzenia Motoroli.

Huawei Watch

Zrzut ekranu 2015-09-08 o 20.21.12

Jasne Huawei Watch został zaprezentowany na początku bieżącego roku podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, choć od tamtej chwili nie pojawiały się informacje na temat ich sprzętu działającego na podstawie Android Wear. W końcu na IFA w Berlinie Huawei podał więcej informacji na temat ich pierwszego urządzenia naręcznego, korzystającego ze specjalnie przygotowanego przez Google systemu operacyjnego. Podano informacje o dostępności i jego cenie, która zaczyna się od 350$, a kończy na 800. Za cenę początkową przyszły właściciel kupi zegarek ze skórzaną opaską, a za najwyższą mamy do czynienia ze złotem i konstrukcja ze stali nierdzewnej.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek