Krzysiek Borek18.04.2017
Nexux 5X fabrycznie ma 2GB RAM-u, ale udało się do niego włożyć 4GB kość

W Chinach czynią cuda, najpierw zmiana domyślnej pamięci wewnętrznej w iPhone’ach/Nexusach 5, a teraz wymieniono 2GB RAM-u na 4GB RAM-u w Nexusie 5X.

Jeden z użytkowników Nexusa 5X postanowił wysłać swój egzemplarz do niecodziennej modyfikacji, ponieważ wchodził w bootloop i skończyła mu się gwarancja producenta. Producent odmówił naprawy w Hong Kongu, więc użytkownik 5X stwierdził, że wyśle go do nieoficjalnego serwisu. Okazało się, że trzeba wymienić CPU, który jest połączony z pamięcią operacyjną, więc ją również wymieniono.

Rezultat? Nexus 5X zdobył dodatkowe GB RAM-u i zamiast 2 ma teraz 4GB.

Na razie nie ma żadnych problemów z działaniem i nawet aktualizacje przechodzą bezproblemowo, domyślnie był Android 6.0.1, a potem 7.1.1 przez OTA. Dodatkowo sprzęt przeszedł kolejną aktualizację oprogramowania układowego do wersji 7.1.2 i wszystko działa bez najmniejszych oporów.

Modyfikacja kosztuje 60$, a użytkownik, który wysłał telefonu w celu jego naprawy powiedział, że zwiększono również pamięć wewnętrzną. Nie róbcie tego na nieuszkodzonych Nexusach 5X, ponieważ na nich mogą wystąpić błędy. Szkoda, że nie podano kontaktu do osoby, która podjęła się modyfikacji urządzenia. Jeżeli będziecie chcieli skorzystać z jego usług, musicie znaleźć go sami.

Źródło: xda-developers.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek