Krzysiek Borek13.06.2016
Niedługo pojawi się Jailbreak iOS 9.2.1 dla 32 – bitowych urządzeń mobilnych?

Od wydania narzędzia do wykonania Jailbreak iOS 9.1 minęło pół roku i od tego czasu nic się nie dzieje. Jednak wygląda na to, że w najbliższych miesiącach może pojawić się możliwość odblokowania systemu operacyjnego Apple pod warunkiem, że korzystacie z urządzeń mobilnych z 32 – bitowymi układami scalonymi.

Informacja pojawiła się na portalu reddit, a autorem rozwiązania jest programista z Chin, ale Jailbreak nie jest jeszcze pełny, ponieważ obecnie pozwala tylko i wyłącznie na instalację terminala. W sieci jest nawet wideo pokazujące jego działanie, ale minie sporo czasu, zanim będzie gotowy.

Wszystko bazuje na 15 letniej luce w oprogramowaniu, którą Apple załatało dopiero po udostępnieniu użytkownikom iOS 9.3.2 jako aktualizacji. Każda wersja oprogramowania układowego przed prawie najnowszą powinna być do ruszenia.

Flying-JB-demo

Osobiście nie popadałbym w hurraoptymizm, ponieważ metoda działa tylko i wyłącznie z iOS 9.2.1 i starszymi urządzeniami mobilnymi Apple (5c i starsze). Poza tym wygląda na to, że to tylko poglądowa wersja, ponieważ nie udostępniono jeszcze kodów wyjściowych.

Pamiętajcie, że wykonanie Jailbreak tą metodą jest trudniejsze, niż użycie narzędzia od TaiG lub Pangu. Jeżeli znacie się na rzeczy, możecie odwiedzić GitHub projektu i sami wykonać Jailbreak swojego urządzenia mobilnego.

Źródło: reddit.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek