Krzysiek Borek06.09.2016
Niedługo pojawi się program umożliwiający powrót z iOS 9.3.5 na niższe wersje?

Odblokowanym oprogramowaniem na iPhonie 5S i iPadzie mini 2 długo się nie cieszyłem, ponieważ stwierdziłem, że jednak lepiej „siedzieć” na nie zmodyfikowanej wersji, pomimo wielu ulepszeń, których Apple nadal nie wprowadziło do iOS.

Nie zapisałem nawet plików weryfikujących iOS 9.3.3 na serwerach Apple, choć oprogramowanie w tej wersji nie jest już podpisywane na serwerach. Na szczęście w sieci pojawiło się wideo ukazujące działanie programu Prometheus, który umożliwia powrót na starszą wersję oprogramowania układowego.

Jeżeli wszystko to nie mistyfikacja, to mamy do czynienia z pierwszym programem, umożliwiającym powrót do starszych wersji iOS dla urządzeń mobilnych z 64-bitowymi układami scalonymi.

Na ten moment nie wiemy, jak działa program, ale wiemy, że do działania wymaga APTicket i plików SHSH, które powinniście zapisywać dzięki najnowszej wersji TinyUmrella, która jeszcze nie umożliwia powrotu na starszą wersję oprogramowania. Warto nadmienić, że Prometheus jest kompatybilny tylko z iUrządzeniami wyposażonym w 64-bitowe układy scalone, sprzęt z 32-bitowymi SoC nie będzie współpracował z aplikacją.

Udało mi się dowiedzieć, że program zbyt szybko się nie pojawi, ponieważ w obecnej formie jest trudny do ogarnięcia dla mało kumatych użytkowników. Poza tym wiem, że ih8sn0w dysponuje expolitem, pozwalającym na powrót do starszych wersji iOS, ale nie ma zamiaru go udostępnić, aby autor TinyUmbrella mógł dodać możliwość dowgrade’u.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek