Krzysiek Borek11.11.2016
Niedługo pojawią się nowe emoji zgodne z Unicode 10

Konsorcjum Unicode opublikowało listę emoji, które powinny wchodzić w skład Unicode 10, którego debiut ma przypaść na przyszły rok.

Już teraz możemy zobaczyć, co powinno pojawić się w nadchodzących wersjach oprogramowania dla urządzeń mobilnych Apple i nie tylko.

Nowych emoji ma być 51, wliczając w nie latający spodek, zszokowaną twarz, wymiotującą twarz, żyrafę, T-Rexa, magika, jeża, elfa, zombie i wiele innych. Kandydaci do dodania zawsze występują w wysokich ilościach, ponieważ pod uwagę bierze się częstotliwość ich wykorzystywania. Niektóre z nich służą również do wypełniania luk dostępności.

unicode10emoji-800x245

Pamiętajcie, że to jeszcze nieukończona lista i może ulec zmianom, zanim emoji wejdą do ogólnego użytku. Być może lista się wydłuży, ponieważ do przyszłego roku pozostało jeszcze sporo czasu. Apple niedawno zaczęło dodawać do iOS najnowsze emoji zgodne z Unicode 9, wiele z nich jest nieodłączonym elementem iOS 10.2

Unicode 9 wprowadzono w czerwcu bieżącego roku, więc Apple powinno wprowadzić Unicode 10 pół roku po oficjalnym wydaniu.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek