Krzysiek Borek03.06.2016
Niedługo zadebiutuje kompaktowy smartfon Xiaomi?

Do niedawna kompaktowe urządzenia mobilne były domeną Sony, ale po zaprzestaniu wydawania serii Z Compact wygląda na to, że pałeczkę w tej kwestii przejmie nie kto inny niż Xiaomi.

Ich kompaktowy model ma zostać wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 4,3 – cala o rozdzielczości 720p i układ scalony Qualcomm Snapdragon 820. Dla mnie to idealna propozycja, ponieważ ponownie przekonałem się do kompaktowych urządzeń mobilnych za sprawą iPhone’a 5S.

gsmarena_002 (1)

Ponadto sprzęt otrzyma 13MPix aparat główny, 3GB pamięci operacyjnej i 32GB wbudowanej. Nie zapomniano również o przycisku fizycznym pod wyświetlaczem, który pełni również rolę czytnika linii papilarnych.

Cena w momencie jego debiutu powinna wynieść 275$ (1080 zł bez podatku/cła), choć może wzrosnąć biorąc pod uwagę konieczność opłacenia VAT-u. Niestety, obecnie nie wiemy, kiedy nastąpi jego debiut, ale wygląda na to, że Xiaomi zamierza poszerzyć swoje portfolio. Warto nadmienić, że wtedy będą dostępne ich urządzenia z wyświetlaczami od 4,3 – cala do 6,44 – cala.

Źródło: gsmarena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek