Krzysiek Borek05.09.2014
Nowa aplikacja HERE Maps pojawi się na iOS

Ostatnio informowaliśmy Was o powrocie HERE Maps, jednakże aplikację dostanie jedynie Samsung, będzie to czasowa wyłączność.

2 lata temu Nokia wydała aplikację przeznaczoną dla iOS, po roku aplikacja została usunięta, niestety dlaeko jej było do idealnej pracy. Odkąd dział mobilny Nokii został przejęty, Ci którzy pozostali pracują właśnie nad HERE Maps. Do końca tego roku powinna pojawić się aplikacja dla systemu Android i iOS. HERE Maps będzie darmowe i, co najważniejsze mapy będą działać bez potrzeby połączenia z internetem. Mapy Google pozwalają na zapisane danego obszaru, po którym się poruszamy, ale opcja Nokii pozwoli Nam na więcej.

Obecnie HERE Maps wykorzystywane były jedynie w celach logistycznych dla Amazonu, Fedex i innych współpracowników. Dzięki przejęciu działu urządzeń mobilnych przez Microsoft, Nokia może skupić się na wydawaniu oprogramowania dla każdej platformy, jaka obecnie istnieje.

Raport z WSJ

„Nokia zaoferuje Wam to, czego konkurencja nie może. Będziecie mogli pobrać interesujące was mapy i używać ich bez potrzeby łączenia się z internetem, to samo dotyczy wyszukiwania. Mappy Google mają zbyt małą funkcjonalność bez połączenia internetowego. Nasza nawigacja działa na satelitach, więc po pobraniu odpowiednich map, wszystko działa offline.”

Nokia przyznaje, że pierwsza wersja HERE Maps dla iOS nie była udana.

„Pośpieszyliśmy się z wydaniem aplikacji na system operacyjny Apple. Szczerze ? Była to katastrofa, ale teraz będziemy mieć więcej czasu na przygotowanie aplikacji o odpowiedniej jakości.”

Gra jest warta świeczki, jedyne co Nam pozostało to czekać na wydanie aplikacji. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić, która z nich okaże się najlepsza.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek