Krzysiek Borek19.04.2017
Nowy iMac w Q3 2017, a model Pro pod koniec roku

Apple zdążyło zapowiedzieć nowe komputery stacjonarne i wygląda na to, że pojawi się również model dla bardziej wymagających użytkowników. Ponadto DigiTimes dotarło do pierwszych informacji związanych z nowymi modelami.

Produkcja masowa rozpocznie się w przyszłym miesiącu, a sprzęt pojawi się dopiero w połowie bieżącego roku. Odświeżenie jest potrzebne, biorąc pod uwagę, że iMac 5K pojawił się w sprzedaży 2 lata temu. iMac dla profesjonalistów z lepszą specyfikacją sprzętową pojawi się dopiero pod koniec roku.

Obecnie nie znamy specyfikacji standardowego modelu, a sprzęt dla profesjonalistów powinien być wyposażony w procesor Intel Xeon E3-1285, 64GB pamięci operacyjnej ECC, ponadto możemy się spodziewać dysków SSD (NVMe) o pojemności do 2 TB i nowych, dedykowanych układów graficznych. Obecne modele korzystają z mobilnych wersji układów graficznych, a DigiTimes nie zna szczegółów dotyczących typu układu graficznego, który będzie dostępny w czasie sprzedaży.

Wcześniej Bloomberg twierdził, że Apple sięgnie po układy graficzne AMD i wyposaży komputer w porty USB C. Rozmiary ekranów nie ulegną zmianie i zainteresowani będą mogli wybrać między 21,5 – calowym lub 27 – calowym modelem. Wiemy również, że produkcją zajmie się Quanta Computer, a sprzedaż powinna się zacząć między lipcem a sierpniem tego roku.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • IrasDeeJay

    No i ekstra ! Jeśli cena będzie taka sama jak dotychczasowych modeli, to chętnie mojego iMaca mid 2011 wyślę na emeryturę.