Krzysiek Borek12.09.2016
Nowy iPhone 7 miażdży konkurencję w AnTuTu

Nie kryje swojego zdziwienia tym, że Apple postawiło na 4 rdzeniowy układ scalony w nowych iPhone’ach. Stawiałem na dwurdzeniową jednostkę, a okazało się, że tym razem Apple równa się z najnowszymi konstrukcjami Qualcomma.

Jesteście pewnie ciekawi, jak nowy układ scalony poradził sobie w teście wydajności AnTuTu. Wynik ustanowiony przez iPhone’a 7 wyniósł aż 178397 punktów, co stawia go wyżej od reszty układów scalonych zastosowanych w innych urządzeniach mobilnych Apple. Najbliżej wyniku siódemki jest oczywiście iPad Pro, który osiągnął 177266 punktów.

iphone-7-antutu

Osobiście nie przykuwam uwagi do cyferek osiągniętych podczas testów syntetycznych, bo wszystko zazwyczaj wychodzi podczas tradycyjnego użytkowania danego urządzenia mobilnego, ale wiem, że układ scalony A10 Fusion nie ma się czego bać w zestawieniu ze Snapdragonem 820/821.

iphone-7-antutu-2

Być może Snapdragon 830 szykowany na przyszły rok będzie w stanie zagrozić A10 Fusion, ale czas pokaże, czy tak będzie.

Źródło: gizmochina.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Andaar

  Jaki znowu 4 rdzeniowy? Chyba tylko z nazwy…

  • krzysiekb92

   Przecież ma 2 mocniejsze rdzenie i 2 energooszczędne.

 • ghgghfg

  dokladnie te 4 rdzenie to pic na wode bo albo dzialaja 2 wolne albo dwa szybkie 4 razem nie beda pracowac.

  • Danax

   Dlaczego?

   • Router

    Bo system iOS jest lepiej zoptymalizowany niż android. Poza tym iPhone lepiej zarządza ramem. Taki iP6s jest szybszy od Note’a 7 a mają rok różnicy :)

    • Danax

     Pytam anonima ghgghfg dlaczego 4 rdzenie nie mogą razem pracować. Mają ograniczenia sprzętowe czy to wymysł anonima?
     Nie musisz mi tłumaczyć po co zastosowano 2 szybkie i 2 wolne rdzenie. Pytam czy ma potwierdzone info, że architektura procesora zabrania stosowania na raz 4 rdzeni.

  • elliott

   Jak kolwiek by nie było, i tak będzie szybszy niż wszystkie androidy i z tym się należy pogodzić. Teraz mam porównanie 6s do galaxy s7 i 6s jest zdecydowanie szybszy. System robi swoje i daleko androidowi do iOS.

 • mi5i3k

  AnTuTu oszukuje, o czym sam się przekonałem. iPhone SE wg ich zestawienia uzyskał w teście 132715 pkt., a gdy ja wykonałem test tą aplikacją, pokazał się wynik nieco wyższy niż 87 tys. pkt. To tylko liczby niemające dokładnego pokrycia w rzeczywistości.

  • krzysiekb92

   Dlatego nie wierze tym testom.

  • Tomk

   Przeprowadziłeś test możliwe starą wersją programu. To byłoby dziwne, bo bebechy 6s.

  • Ferdek

   U mnie iPhone se w atutu v6.2 pokazuje ponad 126k pkt wiec wynik zbliżony , może kupiłeś podróbę chińską z bazaru ?

   • mi5i3k

    Test robiłem około miesiąca temu. Z ciekawości pobrałem przed chwilą aplikację ponownie i wykonałem test. Tym razem lepiej, pokazuje 129443 pkt. iP SE 64 GB, z dystrybucji UK. Wgrany jailbreak.

 • Rozbawiony

  Haha miażdży , uwielbiam to :) Krzyśku te ciulowe nawyki twojego kolegi redakcyjnego przechodzą na ciebie niestety.to nie komplement. Miażdży, upokarza, masakruje itd.. Już niedługo wysyp wpisów tego typu poczekajcie tylko na pierwsze filmiki typu iPhone 7 vs s7 itd. Kabaret. A filmiku gdzie 6s ledwo co nadąża za stu letnim m8 dalej nikt nie wrzucił, bo nie pasuje w schemat iPhone miażdżącego wszystko inne. Beka śmiechu.

  • krzysiekb92

   Na mnie to nie przejdzie. Jaki film i gdzie sobie dokładnie nie radzi?

   • Rozbawiony

    Cieszę się Krzysiu, proszę filmik.

    https://youtu.be/SVzylInQdX0

    I bez zbędnych podtekstów, każdy z tel ma seryjny system, i każdy tel był przed filmem używany taki sam okres czasu z tymi samymi apkami. Do m8 to był wtedy pierwszy mm jaki wyszedł, już nie pamietam ale chyba nawet Beta. I proszę nie wspominaj o fc jednej apki bo chwile pózniej iPhone nie reaguje na kamerę, także jest 1:1. Tyle z kwesti technicznych. Pod względem szybkości wg mnie idą łeb w łeb, ba w wielu momentach m8 szybszy.

    Jakie Twoje wrażenia ?

 • manka

  Redaktorze wszystkowiedzący! Czy ten telefon za ponad 4 tysiaca, może czasem służyc jako wibrator? Bo za taka kasę mogłabym kupić 5 innych telefonów i tużin ” Black big vibro”.

  • krzysiekb92

   Wątpię w to.