Krzysiek Borek23.06.2014
Obalamy mity, związane z ładowaniem iUrządzeń

Zazwyczaj, gdy chodzi o ładowanie baterii w naszych urządzeniach, z różnych źródeł słyszymy rózne opinie na ten temat. Ile razy słyszeliśmy, aby rozładować baterię do końca i dopiero rozpocząć jej ładowanie, te i inne mity wkrótce zostaną obalone.

Zrzut ekranu 2014-06-23 o 21.40.46

01. Czy używanie nieoryginalnych ładowarek jest niebezpieczne?

Jeżeli wasza ładowarka nie jest od Apple, a od innej firmy która przygotowuje akcesoria dla iUrządzeń to wszystko w porządku. Oczywiście należy unikać najtańszych ładowarek, choć sam za czasów użytkowania czy to iPhone’a 3GS, czy 4 miałem nieoryginalne ładowarki i wszystko z baterią, jak i samym urządzeniem było w porządku. Jednakże lepiej jest wydać więcej pieniędzy i mieć spokój, przecież nie raz, nie dwa napływają informacje, że baterie w iPhone ekslopodowały.

02. Czy można używać iUrządzenie, podczas ładowania?

Mit ten powstał, gdy jednemu z użytkowników wybuchł iPhone, gdzy używał go podczas ładowania baterii. Jednak, to nie wina urządzenia, a taniej ładowarki jakiej używał użytkownik.

03. Czy można ładować telefon przez całą noc?

Większość użytkowników zostawia telefon do naładowania przez noc. Jak już wstaniemy mamy 100% pewność, że urządzenie będzie naładowane. Niektórzy stwierdzili, że nie powinno się tego robić, ponieważ może się to odbić na żywotności baterii. Prawda jest taka, że iPhone wie kiedy jest naładowany w 100% i dalej bateria się nie naładuje.

04. Czy należy wyłączać telefon podczas ładowania?

Jest mniej sytuacji, podczas których wyłączamy nasze mobilne urządzenie, aniżeli komputer. Jednak pewien „geniusz” stwierdził, że ładowanie wyłączonego urządzenia, poprawi żywotność baterii.

05. Podłączamy urządzenie do ładowarki, tylko wtedy gdy kompletnie się rozładuje?

To kolejny mit, który przewija się od dłuższego czasu. Jednakże to nie prawda, ponieważ baterie zastosowane w iPhonie, gdy spadną do 0%, to może ulec uszkodzeniu.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Argo

  Geniuszu bzdury piszesz , jak bateria ma 0% to moze ulec uszkodzeniu , informuje że jak bateria ma 0% to jej napięcie wynosi 3V i zapewniam że bateri to nieszkodzi a tym bardziej nie uszkadza , pomiary napięcia robione na wielu ip 4 i 5

  • Snik3rs

   Powiem Ci tak. Pracuje w firmie zajmującej sie bateriami. Rozładowywanie baterii do 0% czy to w telefonach czy komputerach zdecydowanie skraca ich żywotność.

   Tak samo błędnym jest formowanie baterii litowo-jonowych

   „Mit” dotyczący przeprowadzania kilku cykli ładowania i rozładowywania zakupionej baterii w dobie ogniw litowo-jonowych, bądź też litowo-polimerowych nie ma już odzwierciedlenia w rzeczywistości. – akumulatory te nie posiadają efektu pamięci, w związku z czym ładowana bateria nie zwiększy swojej pojemności przy pełnym rozładowaniu. Wręcz przeciwnie – może to drastycznie skrócić jej żywot, a nawet doprowadzić do jej trwałego uszkodzenia. Zalecane jest ładowanie takich baterii już na poziomie 50%-60% i nie mniejszym niż 20%.

   • Argo

    Tylko co to jest to 0%? Podaj jakis punk odniesienia , bo iphone może pokazać 0% jak napiecie bateri bedzie np.3,3v a rownie dobrze pokarze 0% przy napieciu realnym na zaciskach bateri np 2,5v , wszystko zależy od programisty , i rozladowanie aku do 2,5v jest szkodliwe ale rozładowanie do 3.3v napewno baterii nie szkodzi , jako że prowadze serwis gsm nie raz robiłem pomiar napięcia baterii jak iphone wskazywał 1% i napiecie bateri wynosiło najczęściej w granicach 3v, czy taki poziom rozładowania ogniw li-ion jest szkodliwy ?

    • Snik3rs

     Nie, ale z czasem bedzie wykazywała mniejsze napięcie. Co spowoduje jej szybsze uszkodzenie. Ładowanie baterii przy ok. 30% zdecydowanie wydłuża jej żywotność.

 • OndaHonda

  Rozladowanie baterii do zera moze rownież wiązać z niemoznoscia uruchomienia telefonu gdy ten się wyłączy. Tak było z niektórymi tel z androidem czy Blackberry i moze być to samo z iPhone gdyż to jest telefon jak kazdy inny.