Krzysiek Borek20.06.2014
Obniżenie wersji iOS na iPhone 4S wykonane pomyślnie

Grupa doulCi, która ma swoją chwilę od czasu wydania możliwości obejścia aktywacji urządzeń z iOS, nie próżnuje.

Ostatnio pracowali oni nad obniżeniem wersji iOS, co im się udało, na razie tylko na iPhonie 4S.

Trzech członków grupy poinformowało na Twitterze, że jednemu z nich udało się wykonać downgrade iPhone’a 4S, mającego iOS 7.1.1. Chłopakowi udało się „zejść” na wersję 5.1.1 iOS. Wszystko to bez używania SHSH Blobs. Na ten moment nie mamy jakiegokolwiek potwierdzenia tego procederu, choć skoro wydali oni obejście blokady iCloud, to można wywnioskować, że nie jest to żart z ich strony.

W tym miesiącu ih8sn0w został zapytany o możliwość obniżenia wersji oprogramowania iOS, bez używania SHSH Blobs, o to co powiedział

„Są dwie możliwości, aby to wykonać, jedną z nich jest wykorzystanie exploitu bootromu. Kolejną możliwością jest posiadanie kloader bootstrap z poprzedniej wersji iOS, która posiadaliśmy, do tego tamta wersja musiała także mieć wykonany Jailbreak.”

Jeżeli chodzi o pierwszą możliwość, jest ona mało prawdopodobna. Natomiast druga to już inna historia, wystarczy że wykorzystamy dokumentację na githubie winocm. Oczywiście wymagane jest posiadanie urządzenia z Jailbreak.

Grupa doulCi nie zaprezentowała nam żadnego dowodu na to, co zrobiła. Ale w niedalekim czasie powinniśmy się dowiedzieć, czy to żart, czy jednak coś poważnego.

Źródło: iclarified.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Łukasz

  i Tak „ajfon” to gunwo :)

  • Dario

   Pewnie, lepiej mieć szajsunga na androidzie i non stop czytać o nowych wirusach :)

   • Gościu666

    Nie zapomnij o spowolnieniu wszelakich akcji i „zjadaniu” baterii przez Androida po czasie :)