A.06.02.2014
Obudowa iKit NuCharge do iPhone 5 i 5s z akumulatorem

Bateria – to jedyna rzecz której brakuje mi w moim iPhonie 5. Lepszy aparat, większy ekran, mocniejsza grafika, szybszy procesor… To wszystko ulega ciągłym zmianom, niestety bateria już od kilku dobrych lat wciąż pozostaje w stagnacji.

Na przeciw temu problemowi wyszli producenci oferujący szeroką gamę akcesoriów do iPhone przedłużających ich żywotność. Jednym z nich jest obudowa iKit NuCharge będąca połączeniem etui chroniącego iPhone przed uszkodzeniem, podpórki oraz zewnętrznej baterii o pojemności 1900 mAh.

iKit NuCharge składa się z 3 elementów:

 • Etui w którym umieszczamy iPhone
 • Zewnętrznej baterii którą możemy dowolnie odczepić od etui
 • Aluminiowe wykończenie, które możemy podpiąć zamiast baterii

IMG_0378

Zewnętrzna bateria ponadto posiada nóżkę, dzięki której możemy podeprzeć iPhone na stole. Niestety, jest ona bardzo delikatna. Podczas normalnego korzystania z zestawu czasami otwiera się samoistnie, przez co niechcący możemy ją złamać. Cały zestaw w moich oczach zyskałaby o wiele bardziej, gdyby zrezygnowano z tego niepotrzebnego „gadżetu”.

Po pierwszym założeniu obudowy iKit NuCharge na iPhone byłem zaskoczony jak ciasno w niej siedzi. Późniejsze wydostanie iPhone z etui przysporzyło mi wielu trudności. Dlatego jeżeli chcielibyście używać baterii systematycznie to polecałbym jedynie odczepianie baterii od etui i zamienianie go na stylową, aluminiową nakładkę, aniżeli zdejmowanie za każdym razem całości.

IMG_0392

Ogromną zaletą obudowy jest tworzywo z jakiego wykonano baterię. Jest miękkie, bardzo przyjemne w dotyku oraz znakomicie wpasowuje się w profil dłoni. Baterię podłączamy schowanym w obudowie kabelkiem Lightning. To kolejny element obudowy, który jest bardzo źle zaprojektowany. Kabelek jest przerażająco krótki i kiedy pierwszy raz próbowałem wpiąć go do iPhone, bałem się, że zniszczę sobie gniazdo. Drugi raz już nie próbowałem…

Podłączony kabelek ponadto mocno wystaje przez co możemy go łatwo o coś zahaczyć i upuścić telefon na ziemię. Jego wykonanie również nie grzeszy doskonałością. Na zdjęciu poniżej możecie się jemu dokładnie przyjrzeć. Wygląda jakby miał zaraz odpaść, rozciągnąć się, rozkleić itp. Dlatego w tym miejscu daję obudowie ogromnego minusa. Ja jestem minimalistą i takie rozwiązania do mnie nie trafiają. Wydaje mi się, że podłączanie baterii do iPhone mogłoby zostać rozwiązane w inny, lepszy i bardziej bezpieczny sposób.

IMG_0370

Podsumowanie

iKit NuCharge to obudowa, której kupienie na pewno należałoby rozważyć. Porównując ją do obudów firmy Mophie (ok. 200zł), które są o wiele lepiej zaprojektowane oraz przede wszystkim tańsze to iKit (ok. 380zł) wypada miernie. Jednak kiedy weźmiemy pod uwagę małe gabaryty nie robiące z telefonu opancerzonej cegły, bardzo dużą pojemność baterii oraz jego możliwości modyfikacji wizualnej (nakładki w różnych kolorach oraz wykończeniach – z aluminium i ze skóry) to iKit NuCharge nie ma sobie równych.

Urządzenie testowałem dzięki uprzejmości firmy JMT Partners.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

@
 • argo

  jak dla mnie takie rozwiązanie kabla i wtyczki to tragedia, zapewne po pół roku używania złącze iP albo kabel do wymiany

  • W 100% się z Tobą zgadzam :) Może w kolejnej wersji urządzenia rozważą inny sposób ładowania ;)

   • Ktoś

    W etui ładującym mophie jest lepiej. Polecam

 • Pszczolka

  Po prostu masakra. Taki Case to totalna klapa !

 • MASAKRA

  Do iPadow nie ma obudów z bateria. Nikt nie bierze pod uwagę tego ze jak sie ma iPhona i iPada na lighteningu to to rozwiazanie jest warte rozważenia bo można 2 urządzenia ładować. Z Mophoe tylko 1.
  Zgadzam sie z tym ze nóżki mogło by nie byc w 100% ale jeśli chodzi o kabelek to trzeba to sprawdzić najpierw w korzystaniu.

 • Maciej Matuszewski

  @MASAKRA:disqus ta bateryjka iPad’owi dużo nie pomoże. Także nie należy patrzeć pod tym kątem kupując bateryjkę zewnętrzną.

  • MASAKRA

   To wszystko zależy od potrzeb. Jestem 11-13 h dziennie poza domem i czasami nawet jak wigilie zdarzenia naładować iPada i iPhone to na koniec dnia a czasami w środku jedno albo oba urządzenia mi padają. Miałem już sytuacje kiedy choćby 10% naśladowania więcej mnie by podratowania wiec noszenie 1 urządzenia zamiast 2 baterii to kolejny zysk podczas długich pobytów poza domem. Wiec jakby cokolwiek w metrze podladowala to już cos jak iPad sie wyląduje.

 • MASAKRA

  Gdzie ja moge dzis kupić albo zamówić? Czy ona jet gdziekolwiek dostępna?