Krzysiek Borek13.09.2015
Obydwa iPhone’y 6s z 2GB pamięci operacyjnej

W momencie każdej prezentacji, kolejnej generacji iPhone‚a, Apple podaje zdawkowe informacje, związane z ilością pamięci operacyjnej najnowszego modelu, o ile w ogóle podają tę wiadomości.

Oficjalnie udostępnione parametry techniczne również nie zdradzają tej ilości. Jednakże jeden z najpopularniejszych programistów iOS, Hamza Sood właśnie potwierdził, że obydwa warianty iPhone‚a 6S mają 2GB pamięci operacyjnej. Potwierdził również zaimplementowanie 4GB pamięci RAM w iPadzie Pro, choć wcześniej zrobili to przedstawiciele Adobe. iphone-6s-2GB-RAM-confirmed Wygląda na to, że uruchomił on dość prosty test w Xcode, aby sprawdzić rzeczywistą ilość pamięci operacyjnej, co możecie zobaczyć na zrzucie ekranowym powyżej. Ponadto w następnym tweecie oznajmił, że pamięci (1GB,2GB i 4GB) bazują na kluczu memoryClass.

Przed oficjalną prezentacją większość spekulacji wskazywało na wyposażenie modelu 6S w 2GB pamięci operacyjnej, więc to żadna niespodzianka ze strony producenta z Cupertino. Podejrzewam, że dla większości przyszłych właścicieli to ulga, ponieważ pojawiały się doniesienia o 1GB pamięci operacyjnej.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Kmil

  To jedyne sensowne rozwiązanie. Dla większości do bez znaczenia, ale ja nie brałbym nawet pod uwagę zakupu 6S gdyby ponownie było jedynie 1 GB RAM.

 • Janusz Pałucha

  Wychodzi na to że nowy iPhone 6s i sam system jest już na tyle rozbudowany że zaczyna coraz więcej zjadać pamięci bo do tej pory 1GB RAM wystarczał na płynną prace samego smartphone i aplikacji na niego wypuszczonych..
  Dowodem na to jest to że wszystkie aplikacje które wyjdą będą dostępne dla starszych jabłek które mają 1GB i będą musiały być pisane uwzględniając tą ilość pamięci. Czyli nowe funkcje tylko 3D Touch , kręcenie 4K itp. są strasznie pamięciorzerne..

  • ICEK

   Dobrze, że dali bo już iPhone 6 i 6 plus przeładowywał strony na safari czy to instagram, podobno przy 2 GB w iPadzie Air takie rzeczy nie występowały.