Wacław Niezgoda30.03.2015
Od dziś Spotify dostępne również na PS3 i PS4

Sony parę miesięcy temu porzuciło swój projekt platformy streamingowej dla konsol, mowa tu o Music Unlimited, która nie wypaliła. Zamiast tego Sony podjęło rozmowy z największym graczem na rynku strumieniowania muzyki online – Spotify.

Użytkownicy Spotify mogą się od dzisiaj cieszyć muzyką na swoich konsolach PS3 i PS4. Umowa jest swego rodzaju exclusivem, powiedziane jest w niej, że nie zostanie udostępniona dla Xboxa One.

Po pierwszym uruchomieniu wita nas ekran logowania, mamy do wyboru oczywiście mail, facebook lub nawet Spotify Connect z naszego smartphona lub tabletu, jeśli oba urządzenia są podłączone do tej samej sieci wifi opcja ta pojawi się na naszym mniejszym ekranie w aplikacji Spotify. Istnieje możliwość opłacenia konta premium przez konto PlayStation Network, ale jak na każdej platformie nie jest wymagane płacenie aby korzystać z usługi, wysłuchamy po prostu reklam i będziemy mogli słuchać playlist jedynie w losowej kolejności.

Spot1

Interfejs jest utrzymany w stylu Playstation i Spotify na raz. Na dzień dobry witają nas najpopularniejsze playlisty i albumy. Mamy do wyboru oczywiście wszystkie opcje dostępne w Spotify, czyli przeglądanie naszych zapisanych zbiorów, szukanie muzyki według gatunku lub popularności w danych krajach. Możemy puścić dowolny utwór w bardzo szybki sposób, a zapisać ją za pomocą jednego guzika.

Niestety widok sekcji „Twoja muzyka” która jest używana dość często, pokazuje nam każdą pojedynczą piosenkę, playlistę lub album. Nie ma również możliwości przeszukania swoich ulubionych artystów.

Aby sterować odtwarzaniem nie musimy klikać przycisków na padzie, wystarczy użyć, po raz kolejny, naszego smartphona, na którym widok albumów, lub ulubionych artystów jest na swoim miejscu.

Spot2

Nie zapominając, że konsola służy głównie do grania, Spotify może działać w tle. Wystarczy włączyć muzykę, wrócić do menu głównego i włączyć ulubioną grę. W trakcie gry możemy oczywiście sterować głośnością wprost z konsoli. Niestety jeśli nasze ulubione utwory mieszają się z muzyka z gry, musimy wejść w ustawienia gry aby przyciszyć dźwięki z gry.

Byłoby idealnie gdyby konsola sama potrafiła rozpoznać, że odtwarzamy audio z innego źródła niż gra i przekierować ją na pierwszy plan, przyciszając, lub wyciszając całkowicie, w zależności od ustawień użytkownika, dźwięki z gry.

Spotify na PlayStation działa dokładnie tak jak ma działać, jest parę niedociągnięć, które, jak powiedziano zostaną poprawione. Poprzez ten ruch oraz wprowadzenie PlayStation Vue Tv, Sony chce pokazać konsolę nie tylko jako zabawkę do gier ale jako centrum multimediów w domu.

Źródło: theverge.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS