Krzysiek Borek04.07.2015
OS X El Capitan pojawi się na iPadzie Pro?

Wraz z prezentacją iOS 9 na tegorocznym keynote, poprzedzającym WWDC Apple zaprezentowało kolejną wersję OS X. El Capitan pojawi się na wszystkich notebookach giganta z Cupertino, ale istnieje możliwość wyposażenia iPada Pro w ten system operacyjny.

Informacje zawarte we wniosku patentowym, skierowanym do Europejskiego Urzędu Patentowego, pojawiły się informacje o znakach towarowych, związanych z nadchodzącą wersją OS X. Apple postanowiło na wprowadzenie „tabletu” do znaków towarowych. Być może spowodowane jest to podejściem Microsoftu, który próbuje połączyć system na desktopy z tym dla urządzeń mobilnych.

elca

Jak dotąd obydwa systemy operacyjne Apple nie są ze sobą połączone i to dwa różne podejścia. Byłby to interesujący krok ze strony giganta z Cupertino, osobiście uważam, że na większym iPadzie, powinno się pojawić połączenie iOS z OS X. Pozwoli to na lepszą sprzedaż iPada Pro i zwiększenie produktywności podczas jego użytkowania.

Obecnie sprzedaż tabletów topnieje, a wydanie kolejnego wariantu iPada może być kluczowe dla Apple i całego rynku tych urządzeń. Prawdopodobnie tablet zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 12,9 – cala z Force Touch, USB typu C, dedykowany rysik i procesor Apple A9.

Źródło: cultofmac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek